הרב יהודה דרעי, רבה הראשי של באר שבע, חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל ואחיו של יו"ר ש"ס חבר הכנסת אריה דרעי, הלך לעולמו אתמול (שלישי) והוא בן 66.

דרעי, שהיה מועמד לתפקיד הרב הראשי הספרדי, אושפז לפני כשבועיים במצב קריטי במרכז הרפואי "הדסה עין כרם" בירושלים, בעקבות זיהום ברגל שהתפשט לשאר הגוף, ואתמול כאמור, נפטר לאחר שחלה הידרדרות במצבו.

הרב הראשי של באר שבע יהודה דרעי הלך לעולמו בגיל 66
דרעי על מותו של הרב שלום כהן: "אוי לספינה שאבד קברניטה"

מרן הראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט״א, הספיד אותו בלוויה ובין שאר דבריו סיפר שרצונו של המנוח היה שאברהם בנו של הנפטר המתגורר באשדוד, יכנס בנעליו.

האחים אריה דרעי ויהודה דרעי (צילום: אהרון גולדשטיין ומשה לוי, חדשות 24)
האחים אריה דרעי ויהודה דרעי (צילום: אהרון גולדשטיין ומשה לוי, חדשות 24)

הרב יוסף אמר: "תחת אבותיך יהיו בניך" ו"אנחנו ממליכים אותו עכשיו, שאף אחד לא יפר חס ושלום את הדבר הזה", עוד הוסיף: "נמצא פה ראש העיר, הוא שומע את הדברים״. הדברים השתמעו אצל אנשים מסוימים כמינוי שלא ע"פ נוהל תקין, ועוררו מיד סערה. 

כמובן שלדברים של הראשון לציון אין שום תוקף, אף אם אכן זו הייתה כוונתו וזה טרם הובהר. אך זה לא מנע מהרשתות להשתולל. נכתבו שם התייחסויות שונות, יוזר אנונימי בשם קדושה מענה למשל כתבה: "כמו בבית המשפט, כמו בחיל האוויר, נפוטיזם זה האוויר הצח של ישראל".

אחרת כתבה: "אין כמו להכריז על נפוטיזם בריש גלי בלוויה של איש דתי שהועסק במשרה ציבורית" והיו עוד תגובות רבות בסגנון הזה. בניגוד למשתמשי הרשתות החברתיות, גורמים רבים שבימים כתיקונם הינם אולי ברי פלוגתא, בחרו להתייחס לדברים במתינות.

ג'ולי קייט, יו"ר רשימת באר שבע ביתנו במועצת העיר ב"ש מסרה למעריב: ״כולנו אבלים וכואבים את לכתו של הרב דרעי ז"ל. אני סבורה, כי ימי השבעה אינם זמן מתאים לקבל החלטות הרות גורל. יש מקום לקיום דיון מוסדר ושקוף בנושא רגיש זה". פנינו לברר את עמדתו של ארגון רבני צוהר בעניין ומטעמם נמסר: "לא נתייחס להצהרות שנאמרו תוך כדי אבל".