תקרית חמורה שאירעה אמש באוניברסיטה העברית בירושלים, ופורסמה אמש בחדשות "כאן", הביאה לסערה גדולה בכל הקשור ליחס כלפי סטודנטים שהם חיילים. על פי טענת הסטודנטית, היא ספגה במהלך השיעור מספר פעמים הצקות מסטודנטית אחרת אשר ישבה בשיעור, עקב היותה על מדים. לאחר השיעור הגיעה אל המרצה, ד"ר קרולה הילפריך, והתלוננה בפניה על הסיפור.



לתדהמתה, החליטה המרצה לתקוף את הסטודנטית ואמרה: "זאת לא הכיתה שלנו. את לא יכולה להיות נאיבית, להיות כאן במדים ולבקש שיתייחסו אלייך כאזרחית"



המרצה הטיחה בסטודנטית: "את חיילת בצבא של ישראל ויתייחסו אלייך בהתאם". הסטודנטית אמרה לה בתגובה "אני משרתת את המדינה ומגינה עליה. זה מפריע למישהו שאני יושבת עם מדים בכיתה?". ד"ר הילפריך בחרה להגיב ולהגיד לה כי "ישנם אנשים שהחברה האזרחית חשובה להם כמו שהצבא חשוב לך ואת חייבת לקבל בסובלנות את סדר העדיפות שלהם כפי שהם מקבלים ומתעמתים עם סדר העדיפות שלך". לסיום הטיחה המורה כי "אם יש לך משהו תכתבי מכתב, יש לי עניינים אחרים. הקשבתי מספיק ואמרתי לך מה אני חושבת. את לא מכבדת אפילו את הזמן שלי".



היום (רביעי), לאחר הסערה והדרישה לפעול בצורה משמעתית כנגדה, החליטה האוניברסיטה להוציא מכתב התנצלות, בו נכתב "בעקבות האירוע המצער שסבב סביב חיילים וחיילות הלומדים באוניברסיטה, אנו מבקשים להבהיר באופן חד משמעי את עמדת האוניברסיטה נושא. העברית גאה בכך שבין הסטודנטים והסטודנטיות שלה יש חיילים וחיילות משרתים. אנו מקבלים אותם בשמחה לשורותינו בכל לבוש. 

"זאת היתה עמדת האוניברסיטה מאז ומתמיד, וחשוב להבהיר כי לא היתה אתמול כל אלימות פיזית בין המרצה לסטודנטית בניגוד לדיווחים שונים. בשיחה שהתקיימה אתמול בין הסטודנטיות והמרצה לאחר השיעור עלול היה להשתמע שיש למרצה ביקורת על היות הסטודנטית במדים. זו מסקנה מוטעית לחלוטין ולכן בחרה המרצה, כומוה גם הנהלת האוניברסיטה, להתנצל פומבית בפני הסטודנטית. אנו מבקשים לשוב ולהבהיר שהאוניברסיטה מחויבת באופן כללי לעקרונות של סובלנות וריבוי דעות". על המכתב חתומים פרופ' ברק מדינה, רקטור האוניברסיטה, פרופ' אשר כהן, נשיא, וישי פרנקל, סגן נשיא האוניברסיטה והמנכ"ל.