יהודה ביאדגה בן ה-24, הוא הצעיר שנורה למוות על ידי המשטרה בבת ים, כך הותר היום (שבת) לפרסום. משפחתו טוענת כי מדובר בבחור שהיה מצטיין בישיבה ושירת ביחידה קרבית בצבא. לדבריהם, הוא סובל מהלם קרב. אחיו תהה - "אם הוא רץ לעבר השוטרים, למה ירו בפלג גופו העליון? כשיש מחבל יורים רק ברגליים". בן דודו טען שהוא מתנדב במשטרה מזה מספר שנים, ואמר שהאירוע גורם לו להתבייש במדי המשטרה.

כזכור, אתמול התקבלה תלונה במוקד המשטרה, לפיה תושב העיר מסתובב ברחובותיה כשהוא אוחז בסכין. כאשר הגיעו השוטרים לרחוב ז'בוטינסקי בעיר זיהו את החשוד, שמיד החל לרוץ לעברם. כשחשו השוטרים סכנה לחייהם, פתח לעברו אחד השוטרים במקום באש ופצעאותו באורח אנוש, ומותו נקבע מאוחר יותר בבית החולים וולפסון.
על פי תחקיר ראשוני של המשטרה, השוטרים הגיעו למקום לאחר שבמוקד 100 התקבל דיווח אודות צעיר שמשתולל בחדר המדרגות בבניין מגוריו ברחוב בלפור בבת ים, כשהוא נושא בידו סכין ומסכן את העוברים והשבים. עם הגעת הכוח המשטרתי למקום, נמסר להם כי החשוד נמלט באופן רגלי לרחוב סמוך. השוטרים החלו בסריקות ולאחר זמן קצר זיהה אחד מהם את החשוד העונה לתיאור שנמסר, כשהוא אוחז בידו סכין מטבח גדולה. השוטר קרא לעברו לעצור, אולם הוא המשיך להתקרב אליו תוך שהסכין שלופה בידו. השוטר, שחש סכנה מיידית לחייו לטענתו, ביצע ירי לעברו.
המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות תפתח בחקירה בעקבות האירוע. גם במשטרה ימשיכו לקיים תחקיר פנימי בעקבות האירוע, אולם החקירה תתנהל כאמור במח"ש.