משפחת ריבלין פגשה היום (חמישי) את משפחתו של יאיר חלבלי ז"ל, אשר ריאתו הושתלה ברעייתו של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין  - נחמה ז"ל. המפגש המרגש התקיים במהלך השבעה בבית הנשיא בירושלים.

ניסאי ועמית, אחיו ואחותו של יאיר ז"ל, הגיעו אל בית הנשיא והתקבלו בחיבוק אמיץ על ידי הנשיא וילדיו אשר זהו מפגשם הראשון עם בני המשפחה. ביום ההשתלה שוחח הנשיא עם עמית ועם אמה שרי בטלפון והביע תקווה כי יוכל לפגוש את המשפחה כולה, יחד עם נחמה, כשתחלים מהניתוח המורכב. היום, ביומה הראשון מבין השניים של השבעה על נחמה ז"ל, הגיעו אחיו של יאיר וביקשו לחזק את בני משפחת ריבלין.

"אנחנו משפחה אחת עכשיו," אמר הנשיא לעמית וניסאי והוסיף: "מסרו לאמא ואבא שאני אשמח לפגוש אותם, זה חשוב לי. האח שלכם עם נחמה שלנו יחד עכשיו. הוא היה איתה כל הזמן. הוא נתן לה עוצמות וכוח אדירים. מסרו לאבא ואמא תודה מעומק הלב שלנו ואת ההערכה האדירה שלנו," ביקש הנשיא. עם פטירתה של נחמה אמרה שרי, אימו של יאיר ז"ל: "נחמה הלכה לעולמה, אישה צנועה כמו יאיר. תנוחי בשלום ביחד עם הילד הקסום שלי."

משפחת ריבלין נפגשת עם משפחת חלבלי. צילום: מארק ניימן, לע"ממשפחת ריבלין נפגשת עם משפחת חלבלי. צילום: מארק ניימן, לע"מ

רעייתו של נשיא המדינה עברה את ניתוח ההשתלה ב-11 במרץ, ובמשך החודשים שחלפו נלחמה בכדי לשוב לשגרת חייה ולהשתקם. לאחר הניתוח הודה הנשיא למשפחה על התרומה והאצילות מעוררת ההשראה שגילו במעשה המופלא שבחרו לעשות לאחר מותו של יאיר בנם.