סערת החרמת המכשירים הסלולריים של יועצי ראש הממשלה בנימין נתניהו: עו"ד עמית חדד, פרקליטו של יועץ ראש הממשלה, עופר גולן, ושל נתניהו עצמו, עלה הבוקר (שני) לשידור בתכניתו של אראל סג"ל ב-103FM ואמר כי "נדמה לי שכל אדם בר דעת מבין שכדי שאני אטריד מישהו, צריך שיהיה מישהו שיוטרד. היום שמעתי ברדיו את עורך הדין המייצג את פילבר שטוען לא חש מוטרד מהמקרה. הוא אומר בצורה ברורה שהוא לא שמע את הדברים שנאמרו לו בהרכב. עורך הדין של עד המדינה מדבר על קוריוז של מערכת בחירות. את זה חוקרים? זה עניין חסר משמעות. מישהו העלה על דעתו שרכב כזה יגרום למישהו לשנות את דעתו? זה גימיק. את זה חוקרים? בגלל זה מחרימים טלפונים? זה עניין כל כך קטן וחסר משמעות. אל מול זה אנחנו נתקלים בחקירה יסודית. על מה? מה קורה פה?"

אראל סג"ל: האירוע הזה קרה באוגוסט ונחקר כעת, ברגע בו הפרקליטות אמורה לפרסם את מסקנותיה אחרי השימוע של ראש הממשלה, רגע מכריע בדמוקרטיה של מדינת ישראל. יש לזה קשר לדעתך?

"אם יש קשר זה חמור מאוד. אני מקווה שזה לא נכון. ברור לי שמישהו עשה מעשה לא צודק ולא חכם. ברגע שאין מי שהוטרד אני לא מבין למה צריך לחקור את העניין. היום טלפון סלולרי הוא כל עולמו של אדם, מה פתאום לקחו להם את המכשירים? מדובר ברצח? עד המדינה אומר שמדובר באירוע חסר משמעות. או שאיבדו פרופורציה במקרה הטוב או שיש כאן שיקולים לא ענייניים במקרה הרע".
אראל סג"ל: מתי אמור להתקיים צו בית המשפט שיאפשר לפרוץ את המכשירים?

"זה יעשה במעמד המשטרה מול בית המשפט. למיטב ידעתי הטלפונים עדיין במעטפות".

דוד ורטהיים: כל פרשת 2000 נחשפה בגלל שהחרימו טלפון וכל השיחות המוקלטות נחשפו. צריך לזכור את החשיבות של זה. אני מסכים שבעניין הזה אין שום מידתיות אם אין חשדות נוספים ויש סיכוי לא מבוטל שהשופט לא יאשר את הנושא
"אם תיתן למשטרה גישה לכל הבתים בארץ ולכל הטלפונים הסלולריים בארץ אני מניח שהיא תוכל למצוא המון דברים".

אראל סג"ל: אני בא מבית של משפטנים ומאבד אבוד במערכת. המערכת נכנסה לסחרור וורטיגו ועושה דברים שלא עושים. אני כאזרח מפחד פחד מוות. אין להם גבולות היום. צריך להגיד את הדברים האלה
"אני מאוד מקווה שמישהו יתעשת שם. ברור לי שתיק כזה ייגמר בלי שום דבר".

יש צעד משפטי נוסף שאתם מתכננים לעשות?
"נילחם על עניין הטלפונים ונמנע את החדירה הזאת. נערער על הדברים. אני מנצל את הבמה לקרוא למקבל ההחלטות להפסיק עם זה. לא הייתה סכנה שפילבר ישנה את עדותו בעקבות הדבר הזה. תפסיקו עם זה. לא יכול להיות שנשתמש בכלים לא מידתיים על אירוע שולי".