גורמי כבאות והצלה ציינו היום (שבת) כי מוקד השריפה בנתניה, שגבתה אתמול אחר הצהריים את חייהם של שני הילדים, רפאל ואלעזר אוחנה, בני שלוש וחמש, הוא מיטה בחדר שינה ללא חלון ועם גג פח), שנראה כי נבנה באופן מאולתר בין שני בתים. מהדו"ח שפורסם היום על ידי דוברות הכבאות, עולה כי הסיבה לשריפה הייתה כשל חשמלי במנורת לילה מעל למיטה. עוד נמסר כי "התקנת גלאי עשן היתה מצילה את הילדים ומונעת טרגדיה קשה".
 
 
הגופות יועברו הערב לבדיקה במכון לרפואה משפטית באבו כביר, ובתום הבדיקה הפרקליטות תקבע האם היא מסתפקת בתוצאות הללו, או שנדרשת נתיחה של הגופות המשטרה תפעל בהתאם כאשר מנגד תעמוד משפחת הילדים. טפסר אייל כספי, מפקד מחוז מרכז בכיבוי והצלה, אמר אתמול כי "מה שהתרחש פה זה אירוע שהתוצאה שלו טרגית - שריפה בבית שרובו הוא תוספת בנייה, שלפחות על פי תחקור ראשוני אינה חוקית אלא אילתור של בנייה שגרם לילדים להיות לכודים בתוך חדר בוער". בכבאות מציינים כי סימני החריכה על ציוד המיגון האישי של לוחם האש שחילץ את שני הילדים מהבית הבוער מעידים על מטען האש שהיה בחדר שבו הם נלכדו. חוקרי דליקות הגיעו לזירה ופתחו בחקירה.

בנוסף לשני הילדים, שנספו כתוצאה משאיפת עשן, דווח על עוד שישה פצועים, ביניהם גבר ואישה כבני 40 ועוד ארבעה ילדים בגילאי שנתיים עד שש אשר נפצעו באורח קל. צוותי מד"א שהגיעו למקום ביצעו בילדים פעולות החייאה ופינו את הפצועים לבתי החולים לניאדו בנתניה ומאיר בכפר סבא, זאת לאחר שהם חולצו מהדירה על ידי לוחמי האש. לפי נתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, בעשור האחרון 33 ילדים מתו כתוצאה משריפה, מתוכם 5 מהמקרים אירעו בשנת 2019.