קורבן דו גלגלי: דניאל כהן בן ה-13 נהרג היום (רביעי) מפגיעת משאית בעת שרכב על קורקינט חשמלי בדרך משה דיין בתל אביב. צוותים רפואיים של מד"א שהוזעקו לזירת האירוע טיפלו בנער כשמצבו הוגדר אנוש, ופינו אותו לבית החולים "שיבא" בתל השומר, תוך ביצוע פעולות החייאה מתמשכות.

הניסיונות להשאירו בחיים המשיכו גם לאחר הגעתו למחלקת טיפול נמרץ, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. מדוברות משטרת מחוז ת"א נמסר כי נהג המשאית החשוד בדריסתו של הנער נלקח להמשך חקירה בתחנה.

דניאל, שרק לפני חודשיים ציין בר מצווה למד בבית ספר דתי פיתוחי חותם בדרום תל אביב. קרוב של המשפחה האבלה מסר: "דניאל היה ילד ענו. המשפחה צנועה וידועה באזור"

דניאל כהן ז"ל. צילום: באדיבות המשפחהדניאל כהן ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

חובשי רפואת חירום שלמה לוי ויוסף נהון, אשר הגיעו למקום מיד לאחר התאונה, סיפרו: "הנער שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה. תוך כדי שאנחנו נלחמים על חייו, העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו במהירות לבית החולים, כשמצבו אנוש".

כזכור, לפני מספר חודשים נהרג רועי אברהם ז"ל, תושב רמת גן בן 25 שהיה ההרוג השני מתאונת קורקינט חשמלי ב-2019. מספר שבועות קודם לכן נקבע מותה של ילדה בת 6 ממושב אמונים, שנמצאה שרועה על המדרכה לאחר שככל הנראה נפגעה מרכב חולף.

בחודשים ינואר עד ספטמבר של שנת 2019 נהרג רוכב קורקינט אחד, ונפצעו 391 בני אדם בתאונות דרכים שבהן היו מעורבים קורקינטים - כפול מבתקופה המקבילה ב-2018 (154). המספרים מתייחסים לתאונות שדווחו למשטרה, וכמו כן 142 פצועים נוספים פונו לבתי החולים (לעומת 39 ב-2018) בתאונות שלא דווחו. זאת ועוד, 60 בני אדם נפגעו באורח קשה בעוד שבמהלך 2018 המספר עמד על 15 פצועים בלבד.