כוחות צה"ל פעלו הלילה (בין חמישי לשישי), בכפר תורמוסעייא שבבנימין, למיפוי ביתו של המחבל אשר ביצע את פיגוע הירי בצומת תפוח בו נרצח יהודה גואטה ז"ל ונפצעו שני אזרחים ישראלים נוספים. המיפוי בוצע לצורך בחינת האפשרות להריסת הבית.

אתמול מאות בני משפחה, חברים ומכרים ליוו בדרכו האחרונה את יהודה גואטה, הצעיר בן ה-19 שנרצח בפיגוע. מותו של גואטה ז"ל נקבע בבית החולים לאחר שנפצע באורח אנוש במתקפת הטרור שהתרחשה בתחילת השבוע.

כוחות צה''ל מיפו את בית המחבל שביצע את הפיגוע בצומת תפוח (צילום: דובר צה''ל)כוחות צה''ל מיפו את בית המחבל שביצע את הפיגוע בצומת תפוח (צילום: דובר צה''ל)

כשעה לאחר מכן הודיעה המשטרה כי בתום פעילות מבצעית ממוקדת ובעקבות מידע מודיעיני שהגיע לכוחות שב"כ, הצליחו לוחמי ימ"מ של מג"ב לעצור את המחבל שביצע את הפיגוע - מונתצר שלבי, בן 44, תושב תורמוסייעא וללא שיוך ארגוני.

כזכור, המחבל חלף עם רכבו לעבר תחנת האוטובוס שבצומת וירה לעבר האזרחים. צוות מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל הגיעו למקום ופינו את שלושת הפצועים לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, וכוחות משטרה ולוחמי צה"ל פתחו בירי לעבר הרכב החשוד שנמלט מן המקום.