הותר לפרסום היום (שישי) כי בפעילות משותפת של השב"כ והמשטרה, נעצרו מספר חשודים במעורבות בשתי תקיפות על רקע לאומני של אזרחים יהודים בירושלים, וכן בצילומם והפצתם ברשתות החברתיות. בנוסף, החקירות הובילו למעצרם של חשודים נוספים ומתוכננים מעצרים נוספים בהמשך.

התקיפה הראשונה אירעה בחודש שעבר, כאשר אזרח ירושלים, יחיא ג'רדי, הותקף באבנים כשנסע ברכבו במזרח העיר, שמשות רכבו נופצו והוא ניסה להימלט מהמקום, צעירים ערבים תפסו אותו והיכו אותו בברוטאליות כשהוא שוכב על הקרקע, וכן הציתו את רכבו.

התקיפה השנייה אירעה כיממה לאחר מכן, כשבעת שטייל עם כלבו באזור שייח ג'ראח הותקף אלי רוזן לאחר שזוהה כיהודי על ידי המון זועם. במסגרת אירוע זה הותקף רוזן באלימות קשה והוכה נמרצות על ידי מספר מעורבים. בתוך כך, בעקבות פציעתם, אושפזו שני האזרחים שהותקפו בבית החולים.

חסאם סעידה, חשוד בתקיפת יהודים בירושלים (צילום: תקשורת שב''כ)חסאם סעידה, חשוד בתקיפת יהודים בירושלים (צילום: תקשורת שב''כ)

בין העצורים נמנים מחמד סורי וווסים סרור, תושבי שכונת ג'בל מכבר, ללא רקע ביטחוני קודם. מחקירתם עלה כי היו מעורבים בהכאת האזרח בעודו שוכב על הקרקע.

ווסים סרור, נעצר בחשד לתקיפת יהודי בירושלים (צילום: תקשורת שב''כ)ווסים סרור, נעצר בחשד לתקיפת יהודי בירושלים (צילום: תקשורת שב''כ)

חשוד נוסף הוא אסמעיל בדווי, תושב שכונת א-טור, ללא רקע ביטחוני קודם מחקירתו עלה כי היה מעורב בצילום הסרטון ופרסומו ברשתות החברתיות. וכן חסאם סעידה, תושב שכונת ואדי ג'וז, בעל רקע ביטחוני קודם, מחקירתו עלה כי היה מעורב בהצתת הרכב של האזרח לאחר שננטש על ידו.

 מחמוד סורי, נעצר בחשד לתקיפת יהודים בירושלים (צילום: תקשורת שב''כ) מחמוד סורי, נעצר בחשד לתקיפת יהודים בירושלים (צילום: תקשורת שב''כ)

עוד בין העצורים נמצאים מחמד סעידה, תושב שכונת ואדי ג'וז, בעל רקע ביטחוני קודם המואשם כי היה מעורב בפגיעה ברכבו של האזרח ושבירת חלונותיו. ומוחמד גראב, תושב שכונת ואדי ג'וז, ללא רקע ביטחוני קודם, מחקירתו עלה כי היה מעורב בפגיעה ברכבו של האזרח.