פרשת "הסרסור בסוהרות": הסוהרת הילה (שם בדוי) שירתה בכלא גלבוע וטענה כי נאנסה על ידי מחבל. "הפכתי אני להיות אסירה, שיפחת המין הפרטית שלו", סיפרה הילה והוסיפה כי מאז המקרה "מנסים להשתיק אותי". על כך, יו"ר הוועדה לביטחון פנים, חברת הכנסת מירב בן ארי ועורכת הדין קרן ברק, המייצגת את החיילת, שוחחו היום (שישי) עם ניסים משעל ב-103FM.

ליברמן דורש מלפיד: להקים בהקדם ועדת חקירה לחשד לאונס בכלא גלבוע
"מסרו אותי לידי מחבל": סוהרת טוענת שנאנסה ע"י אסיר ביטחוני בכלא גלבוע

חברת הכנסת מירב בן ארי התייחסה לפרשה ואמרה: "פניתי לפרקליט המדינה כדי לפתוח בחקירה. העדות הזו שהגיעה השבוע טלטלה אותי, מהרגע ששמעתי את זה אני כמעט כל יום מדברת עם לירן לוי ועם הייעוץ המשפטי. חיילת מגיעה לשב"ס ונאנסת על ידי מחבל, זה לא יכול לקרות".

לאחר מכן, עו"ד ברק התייחסה בדבריה לעדויות המטלטלות מתוך כותלי בית הכלא ואמרה: "כל אחת מהסוהרות חוותה את אותה החוויה. הן הוזמנו על ידי האסיר, הן נבחרו על ידו. הוא המלך של הכלא והדובר של כולם, והוא גם מעניש את החיילות שמרגיזות אותו, מצפים שהיא תתנגד? במצב כזה, כשאישה מותקפת, היא קופאת. מצבה של החיילת קשה, אנחנו מדברות על בסיס יומי, צפים לה המון זיכרונות. כשהגוף זוכר דברים, אתה מרגיש כאילו זה קורה". 

בתוך כך, שר האוצר אביגדור ליברמן צייץ היום בחשבון הטוויטר שלו כי הוא שוחח עם לפיד: "ביקשתי להקים ועדה חיצונית שתחקור את החשד. בנותינו לא יהיו הפקר. לא מפקירים חיילות וסוהרות", פתח ליברמן את דבריו ולאחר מכן סיפר כי שוחח עם ראש הממשלה: "ביקשתי להקים בהקדם ועדה חיצונית, בראשות שופט בדימוס לבדיקה יסודית, מעמיקה ואמינה לכל נושא פרשת החשד לאונס החיילת ע"י אסיר ביטחוני בכלא גלבוע".

"אין ספק שמדובר בפרשה מזעזעת ולצערי החקירה שהחלה ב-2018 טרם הבשילה. כבר ביום ראשון חייבים לקיים דיון בנושא עם שר הבט"פ וכל הגורמים הרלוונטיים. בנותינו לא יהיו הפקר!", סיכם ליברמן.