פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד יצחק שפק, תושב נתניה בן 54, בגין רצח אשתו, עליזה שפק ז"ל. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אורלי שרגנהיים, במהלך חיי הנישואין התגלעו בין בני הזוג קשיים, לרבות אלימות מילולית ופיזית של הנאשם כלפי המנוחה. בפברואר השנה הוא הורשע על עבירות אלימות נגדה ונדון למאסר על תנאי בלבד. 


החל משנת 2016 המנוחה הביעה בפני הנאשם את רצונה להתגרש, בעוד הנאשם ביקש להמשיך בחיי הנישואין. בתחילת מאי 2018 עזבה המנוחה את הבית ועברה להתגורר בדירה אחרת. מספר שבועות לאחר מכן נחתם בין בני הזוג הסכם גירושין ונקבע מועד לדיון בבית הדין הרבני לצורך מתן גט. במהלך החודשים שקדמו למועד הדיון, הביע הנאשם שוב ושוב את רצונו בשלום בית וניסה לשכנע את המנוחה, ללא הועיל, לשוב לחיקו.

לפני חודש בעת שנסעו ברכב הנאשם, התגלע ויכוח בין השניים ובהגיעם לדירתה הנאשם סילק את המנוחה מרכבו תוך צעקות וקללות. למחרת, המשיכו בני הזוג להתווכח באמצעות חילופי הודעות טקסט. בשלב מסוים שלח הנאשם הודעות למנוחה עליהן לא השיבה, ואז התקשר אליה אולם היא שוחחה באותה עת בטלפון ולא ענתה לשיחתו.

בהמשך לכל האמור החליט הנאשם להביא למותה של אשתו. באותו ערב הגיע הנאשם לדירתה, מצויד בסכין בשר חדה, נכנס לדירה ודקר אותה בעוצמה 15 פעמים בפלג גופה העליון על מנת לגרום למותה. כתוצאה מהדקירות נגרמו למנוחה חבלות שהביאו למותה. לאחר שהבין כי אשתו אינה בין החיים, יצא הנאשם מהדירה, נעל אותה מבחוץ וזרק את המפתחות במסתור סמוך. לאחר מכן שב לביתו, החליף חולצה ונסע לכיוון מושב אביחיל שם התחבא מהרשויות. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.