שר האנרגיה לשעבר, גונן שגב, שנעצר בחודש מאי השנה והואשם בסיוע לאויב בזמן מלחמה וריגול נגד ישראל, נמצא במגעים לחתימת עסקת טיעון עם הפרקליטות. כך פורסם הערב (ראשון) במהדורה המרכזית של "חברת החדשות". על פי הדיווח, הפרקליטות וסנגוריו של השר לשעבר מקיימים מגעים לקראת חתימה אפשרית על העסקה.משפטו של גונן שגב היה אמור להתחיל בתחילת חודש נובמבר השנה, אולם עד כה לא התקיימה ולו ישיבת הוכחות אחת. סעיפי האישום העומדים נגדו הם מהחמורים בספר החוקים, ובכוונת התביעה לדרוש שיושת עליו עונש מאסר דו ספרתי משמעותי. ככל הנראה, הסיבה למהלך של הפרקליטות נובעת מהרצון למנוע חשיפה של מקורות מודיעיניים שהובילו לתפיסתו של שגב. 


 


כזכור, על פי כתב האישום שהוגש נגדו, שגב מואשם בעשרות מקרים של מסירת ידיעה לאויב. כתב האישום מדגיש כי הוא פעל “בכוונה לפגוע בביטחון המדינה”. עוד מודגש בכתב האישום כי הקשר בין שגב לבין מפעיליו נמשך שש שנים ברציפות - מאז שנוצר לראשונה ב־2012. 
בכתב האישום נאמר: “במעשיו המתוארים פעל הנאשם כסוכן מודיעין של איראן, ובמסגרת פעילותו עשה פעולות רבות שיש בהן כדי לסייע לאיראן במלחמתה בישראל. עוד מסר הנאשם ידיעות סודיות בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, בין היתר, אודות מיקום מתקנים של גורמי הביטחון, שמות אנשי ביטחון ועוד. (...)כמו כן מסר הנאשם לאיראנים עשרות ידיעות בכוונה לפגוע בביטחון המדינה”. 
רק בחודש יוני השנה הותר לפרסום כי שגב נעצר בחודש מאי על ידי השב"כ ומשטרת ישראל. מחקירתו של שגב, שבשנים האחרונות התגורר בניגריה, עלה כי הוא הגיע לגיניאה המשוונית בחודש מאי ומשם הועבר לישראל לבקשת המשטרה לאחר שכניסתו סורבה בגלל עברו הפלילי. מיד עם הגעתו הוא נעצר ונחקר, לאחר שהצטבר מידע שהצביע על חשד כי הוא מקיים קשרים עם גורמי מודיעין איראניים ומסייע להם בפעילותם נגד מדינת ישראל.
ממצאי החקירה העלו כי שגב גויס ופעל כסוכן מטעם המודיעין האיראני. החקירה העלתה כי בשנת 2012 נוצר קשר בין שגב לבין גורמים מהשגרירות האיראנית בניגריה, ובהמשך אף הגיע פעמיים להיפגש באיראן עם מפעיליו, תוך שזהותם כאנשי מודיעין הייתה ברורה לו. עוד העלתה החקירה כי שגב נפגש עם מפעיליו האיראניים ברחבי העולם. שגב אף קיבל מערכת תקשורת חשאית להצפנת המסרים בינו לבין מפעיליו. יתר על כן  התברר בחקירה כי הוא העביר למפעיליו מידע הקשור למשק האנרגיה מתוך היכרותו עם המשרד, וכן מידע על אתרים ביטחוניים בישראל, מבנים ובעלי תפקידים בגופים מדיניים וביטחוניים שבהם ביקר במסגרת תפקידו כח”כ וכשר.