כתב אישום באשמת הריגה בנסיבות מעשה טרור, יידוי של אבן לעבר כלי תחבורה בנסיבות מחמירות בנסיבות מעשה טרור, חבלה במזיד ברכב בנסיבות מעשה טרור הוגש היום (חמישי) נגד הקטין הנאשם בזריקת האבן לעבר הרכב שבו הייתה הפלסטינית עאישה ראבי לפני כחודש וחצי ושגרמה למותה. מעצרו של הקטין הוארך עד קבלת החלטה אחרת. כזכור, במסגרת החקירה נלקחו דגימות DNA מהסלע שנזרק שתאמו לאלה של הנאשם.

בפרשה זו היו עצורים חמישה צעירים, בראשם הקטין, מרביתם תלמידי ישיבה בשומרון. כל שאר החשודים שוחררו, למעט הקטין הנאשם. בתחילת השבוע, כשכבר נדמה היה כי יוגש כתב האישום, ביקשו הפרקליטות והמשטרה לבצע השלמות בחקירה. 

לפי כתב האישום, בסוף השבוע שחל בימים 13.10.18-12.10.18, נותרו הנאשם ותלמידים נוספים ללון בישיבה בה למדו אותה עת. עוד נכתב כי ביום שישי 12.10.18 התמקם הנאשם, בליווי אחרים, על גבעה הצמודה לשולי כביש 60, שהינו כביש בינעירוני מהיר, הממוקמת מטרים ספורים מהכביש, בחלקו שבין צומת רחלים לצומת תפוח. הנאשם אחז בידו סלע אשר משקלו קרוב לשני קילוגרם, במטרה לפגוע באמצעותו בנוסעי רכב ממוצע ערבי, וזאת מתוך מניע אידיאולוגי של גזענות ועוינות כלפי ערבים באשר הם.

עאישה ראבי
עוד נכתב בתיאו המקרה בכתב האישום, כי באותה עת נסעו עאישה ראבי, בן זוגה ובתם בת ה-9 בחלק זה של הכביש, מצומת רחלים לצומת תפוח, בדרכם לביתם בבידיא, ברכב המשפחה, במהירות גבוהה של כ-100 קמ"ש. עם התקרבות הרכב זיהה הנאשם שמדובר ברכב פלסטיני עם לוחית זיהוי לבנה פלסטינית. לקראת הגעת הרכב במהירות גבוהה יידה הנאשם את הסלע בעוצמה ובאופן חזיתי לעבר שמשת הרכב הקדמית, במטרה לפגוע ביושבי הרכב, ומתוך אדישות לאפשרות גרימת מותם. הסלע פגע בחלקה העליון הימני של שמשת הרכב הקדמית, ניפץ אותה, חדר אותה, ופגע בעוצמה אדירה ישירות בראשה של עאישה, הכל לעיני בני משפחתה. כתוצאה מכך נגרמה לעאישה פגיעת ראש קשה וקטלנית. 

המתלונן, אשר הצליח שלא לאבד שליטה ברכב ולהימנע בכך מסיכון בטיחותם שלו, של הילדה הקטנה ושל יתר משתמשי הכביש, המשיך בנסיעתו לכיוון צומת תפוח, תוך שהוא מפעיל אורות חירום מהבהבים, קורא לעבר בתו בצעקות ונוסע במהירות למרפאה הפלסטינית הקרובה ביותר למקום, שם נקבע מותה.

פרקליטו של הקטין, עו"ד משה פולסקי, אמר: "מבחינתנו האירוע עוד לא פוענח. כפי שזכור לכם בחקירה נעצרו מספר רב של מעורבים. למאשימה לפרקליטות לדעתנו אין קצה חוט ולא היה קצה חוט. ועד היום הם לא יודעים באמת מה קרה שם באירוע. בגלל אריכות הימים ובגלל שלא ניתן להמשיך בחקירה החליטו על סמך החוסר ראיות שיש בתיק הזה להגיש כתב אישום. אנחנו נבחן את הראיות לדעתנו במקרה הזה לא יודע אם יש סיכוי סביר להרשעה. זה מקרה שאין שום תמיכה שום אינדיקציה שנאשם אותו אנחנו מייצגים בכלל קשור לאירוע. בסופו של יום אנחנו מאמינים ומקווים שחפותו תצא לאור ואנחנו נבחן את התיק ובסוף ניראה מה יהיה".
 
אביו של הקטין מסר: "אנחנו יודעים שהבן שלנו חף מפשע. האיש הפשוט ברחוב מבין שהבן שלנו חף מפשע. לצערנו מוטיבציית יתר למצוא אשמים בכל מחיר הפכה אותנו לקרבן. יום אחד זה יקח זמן לצערנו הבן שלנו יזוכה. אנחנו בטוחים ויודעים את זה. אבל מי ישיב לו את שנות הנערות שגזלו ממנו. מי ירפא את הלב השבור של המשפחה ושלו? של החברים שלו? מי ייתן את הדין על זה? את זה אנחנו לא יודעים. אנחנו חזקים ומקווה שנחזיק מעמד. אבל העוול זועק לשמים. תודה רבה לכם ותודה לכל התומכים שמקיפים אותנו".