דרמה במערכת הפוליטית לאחר פרסום החלטות היועמ"ש בתיקי נתניהו. בן כספית ואריה אלדד שוחחו היום (חמישי) ב-103FM עם עיתונאי הארץ חיים לוינסון ופרשן חדשות 13, רביב דרוקר, על היועמ"ש, נתניהו ומוזס.כספית: אני חושב שמנדלבליט הרבה יותר ערמומי ממה שחשבנו ומאוד זהיר.
דרוקר: "מנדלבליט לקח את האישומים הכי קלים שאפשר. אנשים כמוני מתחו עליו ביקורת חריפה והוא מצא לעצמו דרך להלך בין הטיפות. היום הוא ביצע צעד אמיץ וראוי. אכן הרבה יותר נכון לפרסם את המלצותיו לפני הבחירות מאשר לא לפרסם אותן. אני מוריד בפניו את הכובע ואוכל אותו כי לא האמנתי שהוא יעשה את זה".


היועץ לא ישחרר את מידע מהחקירות לעורכי הדין ולציבור. האם זכותו של הציבור לדעת?
לוינסון: "יכול להיות שבהחלטה שלו הערב יהיו הסברים מדוע הוא התמהמה עם הקלטת במשרדו זמן רב, מדוע הוא חושב שתיק 2000 אינו תיק שוחד ולמה הוא לא מעמיד את מילצ'ן לדין בפרשת 1000. מנדלבליט מנסה לשדר שלא אכפת לו מה חושבים אך הוא פועל בדיוק הפוך. מה המשמעות של הודעת השימוע אם היא ללא העברת החומרים לעורכי הדין? אני מקווה שיהיה פירוט רחב על החומר, לציבור מגיע לדעת".דרוקר: "אני שמח שנוני מוזס יהיה מואשם בשוחד. הוא השחית קשה מאוד את 'ידיעות אחרונות' ודרכה את כל התקשורת הישראלית. אם יהיה ל'ידיעות אחרונות' את הכוח לבוא למוציא לאור שלהם ולומר לו לרדת מכל תפקיד פעיל בעיתון - הם יביאו גאולה לעצמם ולכולנו"לוינסון: "כולם פחדו מנוני מוזס וכעת הגענו לרגע דרמטי".התלונה נגד גנץ: "זה מגיע למחוזות האבסורד"


שני העיתונאים גם התייחסו לפרשת התלונה על הטרדה מינית נגד בני גנץ. לוינסון: "אני באופן אינסטינקטיבי נוהג להאמין לאנשים אך תמיד עם סימני אזהרה. הפוסטים שאותה בחורה מפרסמת בפייסבוק כל כך בוטים שזה מעלה לי את הספק. הגברת לא סיפרה על המקרה הזה לעולם עד לפני חודש וחצי. אנשים מספרים לאמא, לאבא ולחברים דברים כאלה והיא לא סיפרה לאף אחד. יכולה להיות מוטיבציה מוטה. זו לא סתם אשת ימין. עליית השמאל מבחינתה היא חורבן. אני לא אומר שהיא שקרנית אך צריך להעמיק בנושא ולבדוק".רביב דרוקר: "יש את מבחן האמינות, פוליגרף הוא כלי בסיסי לדברים כאלה. אם עברה המהימנות נשאלת השאלה אם זה אישיו מה הוא עשה בגיל 16. זה מגיע למחוזות האבסורד".