חמישה חודשים לאחר שחוסלו אלעד סרדניוף ועוזי בר ציון, ממטען חבלה שהופעל ברכב בו נסעו בשכונת התקווה בתל אביב, עצרו היום (ראשון) חוקרי היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז תל אביב במשטרה חשוד במעורבות במעשה. ההערכה היא שהחשוד יובא במהלך הערב לבית משפט השלום בתל אביב, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו. כיוון שהחקירה מנוהלת תחת צו איסור פרסום גורף, נוכל רק לציין כי מדובר בדמות הקשורה לגורם פשיעה בכיר. 

כמו כן, ניתן לפרסם כי סרדניוף היה אמור לשמש כעד תביעה במשפטם של חברי ארגון קוטייר, אולם יש לציין כי החיסול האמור לא בהכרח קשור לפרשה זו. למעשה, במשטרה מעריכים כי מדובר ברצח כפול במסגרת חיסולי חשבונות בין ארגוני פשיעה באזור תל אביב והמרכז. נבהיר כי מדובר במעצר ראשון, כחלק מהחקירה המתנהלת בנושא, ובשלב זה גם החוקרים מבינים כי לא מדובר בפיצוח של החיסול הכפול.

הרכב המפויח בתל אביב. צילום: אבשלום ששוני


עוד נציין כי בר ציון, שהנו דמות בכירה בעולם הפשיעה ואף היה מקורב באותה עת לארגון הפשיעה הגדול של משפחת מוסלי, היה יעד לחיסול, כאשר מספר חודשים לפני פיצוץ המטען ברכבו, הוא ניצל מאירוע אחר, במהלכו נורו לעבר רכבו יריות כשנסע בחולון. הפעם, לעומת זאת, המבצע לא עשה חשבון והפעיל את המטען בעת שבר ציון וסרדניוף שהו ברכב בנסיעה ברחוב הראשי בשכונת התקווה, וכתוצאה ממנו נהרגו השניים במקום.

האירוע החמור אירע בשעת ערב לא מאוחרת באזור הומה אדם, ובעקבותיו הגיעו אל הזירה מאות תושבים ומבלים שפקדו את המסעדות באותו רחוב, זאת לאחר שרעש הפיצוץ הקפיץ אותם ממקום מושבם וגרם לבהלה גדולה באזור. כוחות גדולים של משטרה הוזנקו למקום והחקירה הוטלה על ימ"ר תל אביב, אשר מנהלת גם חקירה של רצח אחר שאירע ברמת גן מספר חודשים קודם לכן.

כאמור, מאז החיסול הכפול בנובמבר 2018 לא הצליחו החוקרים לשים את ידם על חשודים, ואפשרו גם לאלו שהחשד לגביהם התעורר להתנהל כבשגרה, כמי שמחכים לטעויות מצד המעורבים. במשטרה ממשיכים לנהל את החקירה תחת מעטה של חשאיות.