בית משפט השלום בחיפה הורה היום (שישי) על הארכת מעצרם של ששת תושבי הצפון, שנעצרו אמש בחשד למעורבות בהנחת מטענים שהתפוצצו וגרמו למותו של אחד ופציעתם הקשה של שניים נוספים. הם יישהו במעצר עד יום חמישי, ובתום הדיון קבע בית המשפט את אסור פרסום שמם של המעורבים.
מהמשטרה נמסר כי "הנחת מטען על רקע פלילי מסוכן וחמור בדיוק כמו אירוע טרור ועל כן אנו פועלים כנגד אותם עבריינים כפי שפועלים כנגד ארגוני טרור, בכל האמצעים ובכל הכוח, תוך הפעלת מודיעין איכותי ויחידות מיוחדות לסיכול ומיצוי הדין עם העבריינים".
כזכור, היחידה המרכזית של מחוז חוף עצרה אתמול בתום חקירה סמויה, שישה תושבי הצפון, בחשד למעורבות בהנחת מטענים בארבעה כלי רכב בחודשים האחרונים בנשר, מרכז הכרמל ואילת. האירועים, שהרקע להם הוא סכסוך בין עבריינים, גרמו למותו של אחד ולפציעות קשות של שניים נוספים. 

ארבעה מתוך ששת העצורים, מוגדרים על ידי חוקרי מחוז חוף כ"חוליית חיסול", שלה אין כל סכסוך עם מי מהקורבנות, אלא הם רק הוזמנו לביצוע החיסול. על פי ההערכות, הם מעורבים בהובלה, הנחה, שינוע והפעלה של מטעני חבלה. יחד איתם נעצרו שני חשודים נוספים, שהיו גם הם מעורבים באותם האירועים. כעת החקירה מתמקדת בשאלה מי הזמין את החיסול של אבי טובול, ואת ניסיון החיסול של שי אוחנה. במשטרה מסרו כי "זו החולייה הרעה שלא חוסכת בביצוע והטמנות מטעני חבלה. להערכת החוקרים, חוליית הביצוע הזו אחראית על אותם המקרים".