פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד חבר בארגון חמאס, מוחמד ברדוויל בן 40, המייחס לו ביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה. על פי עובדות כתב האישום, הנאשם גויס לארגון חמאס בשנת 2011 לאחר שובו לעזה בתום ריצוי עונשו בכלא בישראל בגין עבירות שביצע עבור חמאס, וכתגמול עבור השירות אשר נתן לחמאס שבגינו נשפט למאסר. במאי 2006, הבריח הנאשם חומרי נפץ מסיני לרצועת עזה דרך הים, ובגין מעשים אלה נדון לחמש שנות מאסר.
ברדוויל הצטרף למשטרת חמאס בתמורה למשכורת חודשית של 1200 ש"ח. במהלך שירותו, אבטח בין היתר את בית החולים "אלנג'אר" ברפיח ונהג להעביר לארגון החמאס דיווחים שוטפים אודות אירועים חריגים. 

בתאריך 3.4.19, חצה איסחאק אשתווי, תושב עזה יחד עם שניים נוספים את גבול עזה ישראל, ונכנס לשטח ישראל. כוח צה"ל ביצע נוהל מעצר חשוד, ומשלא נעצרו, בוצע ירי וכתוצאה מהירי נפצע איסחאק ומצא את מותו. 

גופתו של איסחאק הועברה לבית החולים בעזה ומיד לאחר מכן, יצר הנאשם קשר טלפוני עם מטה משטרת חמאס והעביר דיווח על אודות הגעת הגופה לבית החולים ונסיבות הגעתה. במעשיו אלו, עשה הנאשם פעולה ברכוש של ארגון טרור, פעל כחבר בארגון טרור, נטל חלק בפעילות בארגון, וביצע פעילות בעבור הארגון או במטרה לקדם את פעילותו. 

התיק נחקר על ידי שירות הביטחון הכללי ופח"ע נגב במשטרת ישראל. כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של חברות בארגון טרור ואיסור פעולה ברכוש טרור. בנוסף, הגישה הפרקליטות בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.