על רקע הביקורת הציבורית בדבר החרמת המכשירים הסלולריים של בכירי מטה הליכוד, עופר גולן ויונתן אוריך, מבהירה המשטרה כי הטלפונים שהוחרמו ייפתחו רק באישור ובצו בית משפט.

מוקדם יותר הבוקר (שני) התייחס עו"ד דרור ארד איילון, פרקליטו של שלמה פילבר, להודעת המשטרה על חקירת הבכירים במטה הליכוד, זאת בחשד להטרדת שלמה פילבר, אחד מעדי המדינה בפרשת 4000. "פילבר לא הרגיש מוטרד בזמן אמת וגם לא בדיעבד. ההפגנה מול ביתו לא שונה משום מחאה אחרת מול משכנם של ממלאי תפקידים", אמר בראיון בגלצ. 

אתמול פורסם כי המשטרה חוקרת חשד להטרדת שלמה פילבר אחד מעדי המדינה בפרשת 4000. בימים האחרונים נחקרו או יחקרו באזהרה מספר גורמים, בהם גולן ואוריך, במעורבות בהטרדתו של עד המדינה פילבר. נציין כי במהלך חודש אוגוסט האחרון בשעת ערב מאוחרת, חלף ברחוב מגוריו של פילבר בפתח תקווה רכב הנושא מערכת כריזה.
על פי החשד הגורמים מהליכוד לא היו ברכב אלא עמדו מאחוריו ולמעשה ביקשו מהנהג ברכב לומר את ההתבטאויות נגד פילבר, על רקע היותו עד מדינה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. החקירה נפתחה באישור פרקליט המדינה שי ניצן והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. 
מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הרדיפה לא נפסקת לרגע. עוד לא יבש הדיו על אלף העמודים של טענות ההגנה שהגישו פרקליטיו של ראש הממשלה בשימוע, וכבר חוקרים את כל סביבתו הקרובה של ראש הממשלה. המטרה ברורה: לנטרל את יכולתו של ראש הממשל להיאבק בדעת הקהל מול שיטפון ההדלפות הבלתי פוסק נגדו באמצעות פגיעה במקורביו. שערורייה".
עו״ד עמית חדד מסר בתגובה כי "מדובר בהאשמות מופרכות וחסרות שחר שטוב היה אם לא היו נחקרות בכלל. בעוד שלמר גולן אסור להתבטא בנושא כדי שלא לשבש חקירה, דבר החקירה מודלף באופן לא חוקי. אין לנו ספק שבסופו של דבר התיק נגד מר גולן יסגר מהטעם הפשוט- הוא מעולם לא הטריד את עד המדינה פילבר או כל עד אחר".