ראש חטיבת החקירות במשטרת ישראל תנ"צ דודי בואני הגיע היום (רביעי) לפני זמן קצר אל מעונו של ראש הממשלה וקיבל תלונה רשמית מראש הממשלה בנימין נתניהו, זאת בגין איומים והסתה לפגיעה בבנו יאיר. בתלונה טוען ראש הממשלה כי "מדובר באלימות שחוצה קווים אדומים". 

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש לפני זמן קצר תלונה למשטרת ישראל בגין הסתה בוטה לאלימות נגדו ונגד בנו יאיר. התלונה הוגשה לאחר שפעיל שמאל קיצוני, חיים שדמי, הפגין מול בית ראש הממשלה בירושלים ותועד קורא קריאות הסתה לרצח נגד יאיר נתניהו, בהן אמירות הקוראות להשליך בקבוק תבערה על בית ראש הממשלה". נתניהו עצמו הסביר: "ההסתה בשמאל הקיצוני חצתה קווים אדומים. מדובר באיומים ממשיים על חייו של בני. אסור להתעלם מאיומים אלה".

כזכור, יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו התלונן היום במשטרה באמצעות נציגים מטעמו על איומים והסתה לפגיעה בו באופן אישי, וזאת במספר אירועים שהתקיימו לאחרונה. בין היתר צורפו לתלונה סרטונים שתיעדו אנשי מחאה שמפנים קולם ישירות לעברו של נתניהו, באמירות שלטעמו נושאות אופי מאיים ויש בהן כדי להסית ולפגוע בו.

בסרטון נראה אחד מאנשי המחאה אומר פונה לבנו של ראש הממשלה ואומר "יאיר תזכור את ההבטחה שלנו, זה נראה רחוק מאוד, תאמין לי אמרנו לך כל הזמן, אנחנו יודעים למה אתה צריך מאבטחים. יום אחד אתה תהיה בלי מאבטחים וואי, אין לדעת".

בעקבות התלונה העביר האגף לחקירות ומודיעין (אח"מ) את עיקרי התלונה לבחינה של הפרקליטות, כנהוג במקרים בהם עולה חשד לעבירות של הסתה. במשטרה ממתינים עתה להנחיה מהפרקליטות, האם לפתוח בחקירה.

על פי גורמים המעורים בפרטים, כזכור, לאחר שלפני כחודשיים הועלו ברשתות החברתיות התכתבויות ופרסומים שאופיים הסתה ובעטיים נפתחה חקירה, גם הפעם לא יהיה מנוס מלהורות למשטרה כי במקום שהיא סבורה שעולה חשד בפלילים - עליה לפתוח בחקירה.

במשטרה אישרו כי הוגשו תלונות על ידי נתניהו ומי מטעמו, בטענה לעבירות של הסתה ואיומים, ומסרו כי "כל מקרה המגיע לידיעת המשטרה ובו נטען שנעברו עבירות הסתה, נבדק ומועבר לפרקליטות לעיון והחלטה על המשך ההליך כמקובל, וכך נעשה גם במקרה זה".