הפעיל חיים שדמי ושני אנשים נוספים נחקרו היום (שישי) ביחידת להב 433, זאת בחשד להסתה ואיומים נגד יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה. שדמי, ופעילים נוספים פרסמו על דבר החקירה בעמודי הפייסבוק שלהם, כאשר אחד הפעילים כתב: "חיים שדמי נקרא לחקירה "בבהילות" ליחידת לה"ב 433 , הלחץ בבלפור עולה , לא בוחלים בשום אמצעי הפחדה , לא נוותר.

בפוסט אחר נכתב: "ראיתי במו עיניי את מנגנון ההפחדה של לוחמי צדק מוסריים כמו חיים שדמי. הם חוקרים אותו עכשיו אבל מחר זה יהיה כל אחד מאיתנו אם לא נעשה מעשה". השלושה שוחררו כעבור מספר שעות בתנאים מגבילים, כשהם מתבקשים להימנע מפרסומים מהסוג הזה. 

כזכור, ראש חטיבת החקירות במשטרת ישראל תנ"צ דודי בואני הגיע ביום רביעי אל מעונו של ראש הממשלה וקיבל תלונה רשמית מראש הממשלה בנימין נתניהו, זאת בגין איומים והסתה לפגיעה בבנו יאיר. בתלונה טוען ראש הממשלה כי "מדובר באלימות שחוצה קווים אדומים". מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש לפני זמן קצר תלונה למשטרת ישראל בגין הסתה בוטה לאלימות נגדו ונגד בנו יאיר.

התלונה הוגשה לאחר שפעיל שמאל קיצוני, חיים שדמי, הפגין מול בית ראש הממשלה בירושלים ותועד קורא קריאות הסתה לרצח נגד יאיר נתניהו, בהן אמירות הקוראות להשליך בקבוק תבערה על בית ראש הממשלה". נתניהו עצמו הסביר: "ההסתה בשמאל הקיצוני חצתה קווים אדומים. מדובר באיומים ממשיים על חייו של בני. אסור להתעלם מאיומים אלה".

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו התלונן היום במשטרה באמצעות נציגים מטעמו על איומים והסתה לפגיעה בו באופן אישי, וזאת במספר אירועים שהתקיימו לאחרונה. בין היתר צורפו לתלונה סרטונים שתיעדו אנשי מחאה שמפנים קולם ישירות לעברו של נתניהו, באמירות שלטעמו נושאות אופי מאיים ויש בהן כדי להסית ולפגוע בו.