ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, הגיש היום (שני) תביעת לשון הרע בסך של חצי מיליון שקלים נגד השרה מירי רגב בגין פרסומים שקריים ומצג מסולף, לטענתו, לפיהם הוא מנע הנחת דוכני הנחת תפילין בעירו.

בחודש פברואר העביר חולדאי באמצעות עורכי דינו מכתב לשרה רגב, ובו בקשה להתנצל על דברים שאמרה נגדו. לטענת המסמך, השרה ביקרה בכנס פעילי ליכוד את חולדאי, בטענה שזה הורה לא לאפשר הקמת דוכני תפילין ברחובות העיר. עורכי הדין מירב בר זיק וטל שפירא, המייצגים את חולדאי, איימו בתביעה בסכום של מאה אלף שקלים נגד השרה רגב, במידה ולא תחזור בה מדבריה.

במכתב שהועבר ללשכתה של רגב, הועלו הטענות שהטיחה לכאורה בפני פעילים וחברי כנסת: "אתם יודעים שראש עיריית תל אביב הודיע שהוא לא יאשר הנחת תפילין ברחוב - פשוט הזוי. יש ישראלי, יהודי, דתי, חילוני שלא מתחבר לדבר הזה שנקרא תפילין? אין כזה דבר. ההורים שלנו, הסבים והסבתות שלנו. אין יהודי בעולם שלא התפלל במסתור, הניח תפילין. במקומות שבהם רדפו יהודים. אז פה במדינת ישראל בתל אביב לא יאפשרו לנו להניח תפילין? איפה נאמר ואיפה דבר כזה יכול להיות? פשוט בושה וחרפה. אין משהו יותר יהודי מלהניח תפילין".

נציין כי על פי חוקי עיריית תל אביב-יפו, לא קיימת מניעה ספציפית על הקמת דוכני הנחת תפילין. יחד עם זאת, קיים איסור התקף לכל דוכן מסוג שהוא, במידה ויוצב במרחק של פחות ממאה מטרים ממוסדות חינוכיים, זאת כדי לאפשר לילדי מרחב בטוח ונקי מהשפעות בכניסה וביציאה מבתי הספר.

לאחר העברת המכתב פורסם בחשבון הפייסבוק של השרה רגב פוסט המחזק את עמדתה: "רון חולדאי מונע מיהודים להניח תפילין, כאן בישראל, ברחובות ת״א. הבחירות האלה הן בינינו לבין ישראלים שמנותקים מהקשר העמוק של מסורת ישראל ומנסים למחוק את היהודי שבתוכנו. יהודים לאורך אלפי שנים נשאו את התפילין לכל מקום, הם נשאו אותם ברדיפות, בפוגרומים ובפרעות, ודווקא כאן בישראל יש מי שלצערי מנסה למחוק את היהודי שבתוכנו".

בהמשך, לאחר שפורסם כי חולדאי מאיים בתביעה במידה ורגב לא תתנצל, חיזקה השרה את עמדתה והבהירה לאן מועדות פניה: "רון חולדאי אתה לא מאיים עליי. התביעה שלך על סך 100 אלף שקלים לא מפחידה אותי, שמעת על המשפט ״אל תירא ישראל, אל תירא״? מי הסמיך אותך למנוע מיהודים להניח תפילין במרחב הציבורי?". עוד הוסיפה: "התביעה שלך היא אות קלון על הדמוקרטיה הישראלית, אתה מנסה להשתיק את קולי באמצעות תביעת השתקה. תפקידי כנבחרת ציבור לייצג את הציבור שבחר בי, אני גאה על כך שאני מייצגת את הקהל ״המשולהב״ כדבריך, קהל שאתה מזלזל בו, קהל מניח תפילין, מנשק מזוזות ומשתטח על קברי צדיקים".