פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד עמית אלמוג בן ה-21 מרמת גן בגין רצח בנסיבות מחמירות של בת זוגו מאיה ווישניאק ז"ל. בנוסף, מואשם אלמוג בפציעה בנסיבות מחמירות של אמו.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד שירי פרל, בין אלמוג למנוחה התקיים קשר רומנטי והוא שקל להביא למותן של המנוחה, אמו ואחותו לפני ה-16 במאי. ביום שבת, בתאריך זה, הגיעה ווישניאק בצהריים לדירתו של אלמוג ברמת גן. בשלב מסוים לאחר הגעתה, הוא החליט להמית אותה והמתין שאחותו תצא מהבית לשם כך. אלמוג חנק את המנוחה בכך שלפת את צווארה בזרועו וחסם את פיה. מותה של המנוחה נגרם כתוצאה מתשניק בעקבות לחץ שהופעל על הצוואר.

בני המשפחה של מאיה ווישניאק (צילום: אבשלום ששוני)בני המשפחה של מאיה ווישניאק (צילום: אבשלום ששוני)

זירת הרצח של מאיה ווישניאק בר''ג (צילום: אלון חכמון)זירת הרצח של מאיה ווישניאק בר''ג (צילום: אלון חכמון)

לאחר מותה המתין אלמוג לבואה של אמו, ולאחר בואה, פצע אותה בסכין בפניה ובפלג גופה העליון. האם נאבקה בו, ובתוך כך התחננה על חייה, אמרה לו מספר פעמים כי היא אוהבת אותו והוא נענה לתחנוניה וחדל ממעשיו.

סמוך לאחר מכן, אלמוג צילם את גופת המנוחה ואת עצמו כשהוא שר ומפזר שטרות כסף על גופתה ושלח את הצילומים לחברו. הוא מואשם כי גרם למותה לאחר הליך שקילה וגיבוש החלטה להמית את המנוחה.

משפחת ווישניאק מסרה: "ניתן להבין כמה דברים מאוד ברורה מכתב האישום. דבר אחד, שזה היה מתוכנן מראש, זה היה מהונדס, הוא פעל בכוונת תחילה. שיהיה ברור. דבר נוסף, אין פה שום מקרה של אי שפיות זמנית. יש פה שפיות מלאה. הוא אמר שהוא שמע קולות, הוא שמע קולות של אנשים שהסבירו לו מה לומר ואיך להתנהג. היה לו זמן לזרוק שטרות על הבת שלנו איך מותה ולשלוח את התמונות שלו. היה לו זמן לזה. מה זה אומר? שהוא היה שפוי, היה לו זמן למצוא את החבר שלו ולשלוח את זה אליו".