אלירן מלול, שהואשם ברצח אשתו מיכל סלה, טען בתגובה לכתב האישום נגדו כי סלה דקרה אותו במהלך ויכוח ביניהם, כך דווח לראשונה על ידי גיא פלג. מלול ציין כי הוא שתה משקאות משכרים וכי הוא לא זוכר את כל פרטי ההתרחשות.

ואולם, עורכי דינו מטעם הסניגוריה, מיכאל עירוני ועידן גמליאלי, מסרו: "היום הגשנו את גרסתו של אלירן לאירוע הקשה. מפאת צנעת הפרט וכיבוד ההליך המשפטי, אנו נציג את כל טענותיו של אלירן בבית המשפט". 

משפחת סלה מסרה בתגובה לתגובתו של מלול, כי "אלירן מלול הוא לא רק רוצח אכזרי בדם קר, אלא הוא גם חסר בושה, איטי ומחושב בתגובותיו. הוא דקר את מיכל 11 פעמים ולאחר שרצח את אותה מול בתה היונקת, הוא חיכה בקור רוח במשך 17 שעות ארוכות עד שהגופה תתקרר, בטרם יצא לשכנים, סיפר להם שקר ולא הזעיק עזרה למיכל. מאז, 8.5 חודשים נוספים שתק ושתק עד היום. היום חשף את הגרסה העלובה שהצליח להמציא. לרעתו בתקופה הזו, לתחנת המשטרה הגיעו עדים שונים ובזה אחר זה העידו על אופיו האלים. אנו סומכים ידנו על בית המשפט שידונו את הרוצח השפל וחסר הבושה, הרחק מהחברה, כך שלעולם לא יראה אור יום".

לפני שלושה שבועות כפר מלול באישומים נגדו, באמצעות שידור בזום, בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים. הוא הודיע אז כי יגיש תוך שבועיים תשובה מפורטת בכתב לאישומים נגדו. מנתיחת גופתה עלה כי היא נחנקה והוכתה לפני שנדקרה למוות. 

משפחת של מיכל סלה בהלווייתה (צילום: פלאש 90)משפחת של מיכל סלה בהלווייתה (צילום: פלאש 90)

על פי כתב האישום, בשלושה באוקטובר, לאחר השתתפותה בסדנה להעצמה נשית, שבה המנוחה לביתה, שם השגיח הנאשם על בתם המשותפת. בהמשך אותו לילה, סמוך לשעה 01:20, תקף מלול את סלה עת שהייתה בחדרה של בתם ופצע אותה בראשה. הוא הצטייד בסכין מטבח, גרר את הקורבן מחדרה של הילדה בעודה מדממת אל מחוץ לחדר, שם דקר אותה כ-11 פעמים, תוך שהיא מנסה להתגונן בשארית כוחותיה מפניו. 

עוד צוין בכתב האישום, כי "עקב דקירותיו, לנוכח פצעיה הרבים, נגרם לה אבדן דם נרחב והיא מתה כתוצאה מהלם תת נפחי. במעשיו המתוארים גרם הנאשם למותה של המנוחה באכזריות מיוחדת הבאה לידי ביטוי בתקיפתה בנוכחות בתה התינוקת, תוך שהיא מנסה להתגונן בשארית כוחותיה".