בן 25 נורה למוות במהלך הלילה (בין שלישי לרביעי) בכפר ירכא שבצפון הארץ. הצעיר, תושב טמרה, פונה באורח אנוש אל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, תוך ביצוע פעולות החייאה, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. במקביל, המשטרה החלה בחקירת האירוע, לרבות ביצוע סריקות אחר מעורבים, לצד איסוף ממצעים בזירה על ידי חוקרי המעבדה לזיהוי פלילי (מז"פ). הרקע והנסיבות של האירוע נמצאים בבדיקה.

בשבוע שעבר נורה למוות מטווח קצר, בעת שישב ברכבו בשכונה הדרומית של טייבה, ואליד נאסר בן ה-31 מטירה. מבצעי הירי על פי החשד ירו מספר רב של יריות שחלקן פגעו ברכב נוסף, אולם שם לא דווח על נפגעים. הנרצח נמצא ברכבו כשהוא מחוסר הכרה ועם סימני ירי. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום מצאו אותו ללא סימני חיים וקבעו את מותו. במסגרת חקירת האירוע נחשפו החוקרים לזירה נוספת שבה אותר רכב עם סימני ירי ומעט כתמי דם אולם שם לא דווח על נפגעים.

התושבים מוחים על העלייה הגואה בפשיעה בחברה הערבית שגובה מחיר קורבנות רבים. מנגד המשטרה מציגה נתונים מרשימים, לכאורה, על תפיסה של אמצעי לחימה (אמל"ח) בלתי חוקיים רבים במגזר. "אכיפה בלבד אינה מספקת וחייבת להתבצע פעילות פנימית מאסיבית בחברה הערבית ואולי אפילו ניצנים של שינוי בתרבות הערבית הפותרת סכסוכים באמצעות חיסולים פנימיים מיותרים" אומרים גורמים במשטרה.

מדובר בקורבן ה-19 בחברה הערבית מתחילת השנה