שתי תלונות הוגשו למשטרה בטענה לתקיפה מינית נגד סוכן הדוגמניות שי אביטל, שייצג עד לאחרונה את הדוגמניות המובילות בישראל. המשטרה פתחה בחקירה וצפויה לזמן את אביטל ששוהה כעת בחו"ל לחקירה בקרוב. גולן יוכפז וענת דוידוב שוחחו הבוקר בתוכניתם ב-103FM עם נורית אורגל, סוכנת דוגמניות, שניסתה בעבר להתלונן על אביטל במשטרה וספגה, לדבריה, איומים על חייה. בהמשך התארח בתוכנית פרקליטו של אביטל, עורך הדין ששי גז, שהתייחס לדבריה של אורגל.

"את שי אני מכירה המון שנים מאז התחלתי בתעשייה כמאפרת. מהפעם הראשונה לא הייתה לנו היכרות טובה", אמרה אורגל בפתח הריאיון. לדבריה, הוא העסיק אותה כמאפרת אך "מעולם לא שילם לי, ומאז הפסקתי לעבוד איתו". לאחר שפתחה סוכנות דוגמנות, "התחילו מריבות וויכוחים על כך שכל שני וחמישי הוא פונה לבנות שלי בצורה לא נעימה. הוא היה פונה בצורה לא נעימה לבנות צעירות, שלא הגיעו אפילו לגיל 17, ואומר להן שהוא רוצה לצאת איתן, שיבואו אליו הביתה, הבטחות מפגרות שמבטיח כדי שיבואו".

אורגל  ציינה כי התעמתה עמו בנושא: "אחד המקרים זו ההתכתבות הזאת, לאחר שהקפיץ דוגמנית שלי הביתה מאירוע וסיים את ההקפצה אצלו בבית. 'הוא רק רוצה לקחת משהו' ובסופו של דבר כמעט אנס אותה. היא לא דמיינה שהוא יעשה לה דבר כזה, כשהם נכנסו הביתה הוא חיבק אותה, ניסה להוריד את המכנסיים שלה, הוריד את המכנסיים שלו וניסה בכוח להחדיר לה. היא קפצה ואמרה שהיא לא מעוניינת, וצעקה 'תעזוב אותי'. כשהיא התקשרה בבוקר לספר לי את זה, ישר לקחתי אותה למשטרה, הוגשה תלונה".

אך הסיפור רק התחיל, כי היא גילתה למרבה ההפתעה שאביטל עודכן בהגעתה לתחנה: "יום-יומיים לאחר החקירה הוא אמר 'את חושבת שאני לא יודע? הלכת למשטרה, אף אחד לא יכול לגעת בי. הוא מתהולל שהוא בן אלוהים ואף אחד לא יכול לגעת בו ושיש לו תמונות שלי נכנסת לתחנת המשטרה. 'במקרה ישבת אצל חבר מפקד מרחב והוא קרוב משפחה שלי'".

היא הפנתה אצבע מאשימה כלפי הטיפול המשטרתי בנושא, ואמרה: "היו אפתיים, לא היו אכפתיים, לא ראו שזה מקרה חריג שצריך לקחת בחשבון. אותה בחורה שהגישה תלונה ראתה ששום דבר לא קורה והחליטה שהיא לא מעוניינת להיכנס לזה יותר. לדעתי התקשרו אליו וטייחו את זה איכשהו. אולי כדאי שיתחילו במשטרה לפני שבאים לשי, לבדוק מי אותו אדם שהיה מפקד מרחב בשנת 2015 בירקון ולראות מדוע ולמה לא עשו עם זה שום דבר. זו הסיבה שבנות לא רוצות להתלונן".

בהמשך, סיפרה כי דוגמנית נוספת שיוצגה אצלה בסוכנות פנתה אליה, וטענה: "הוא אנס אותי בגיל 15, אבא שלי הביא אותי לישראל בגיל 15, התארחתי אצלו בדירה. אבא שלי נסע הביתה והוא אנס אותי באכזריות. רק עכשיו כשאני בוגרת יותר אני מעזה לדבר. הוא הבטיח לה הבטחות ובסופו של דבר ממש התעלל בה. היא התראיינה גם לאחד הכתבים בישראל ולא קרה עם זה דבר, עכשיו התראיינה ל'צינור' ולפני שידור הכתבה אמרה 'אני בטראומה גדולה, המשפחה ביקשה שלא נפרסם, אני גרה בחו"ל ונשואה, לא מעוניינת'".

אורגל נאלצה לטענתה להתמודד עם איומים מאביטל, אך הודתה: "אף פעם לא פחדתי ממנו. אני מניחה שיש עוד הרבה סיפורים ואנשים מפחדים ולא רוצים לדבר. זה קשה מאוד. אני מקווה שאימהות לילדות קטנות לא יתנו להן, לא משנה מאיפה הן, ללכת לשום פגישה לבד. אין פגישה בבית של בן אדם, לא יכול לקרות דבר כזה. גם אני כשניהלתי דוגמניות ועבדתי מהבית, הייתי פוגשת את הבנות בעזריאלי, במקום הכי מלא באנשים".

לדעתך, המיוצגות הבכירות בסוכנות שלו לא ידעו דבר?
"זה בולשיט אחד גדול, בוודאי שהן ידעו הכל והעדיפו שלא לדבר. היה להן נוח. הן עשו כסף, ובהן הוא לא נגע".

עוה"ד ששי גז: "לא שמעתי עדיין עדות ישירה אחת"

עורך הדין ששי גז, המייצג את אביטל, התארח גם הוא בתוכנית ודחה בתוקף את ההאשמות כלפי מרשו: "הכל מפי שמועה, זה כמו שאתה שמעת אותה ותספר את זה לי. לא מדובר בעדות ישירה של אותה מתלוננת. היא עצמה מספרת שהיא מתחרה לשעבר, ב־2015 הייתה מתחרה לדבריה, ואתם מעלים אותה לשידור כאילו היא ראתה ושמעה, והכול שמועה. בה הוא נגע? לא. אז שלא תספר. זה עדות שמיעה".

הוא הבהיר כי אביטל "מכחיש הכל ומכל. תקשיבו רבותיי, הוא אומר לה 'אני לא צריך לנצל כדי לשכב עם אישה', רואים שלא מדובר באי הסכמה. רואים בזמן אמת שהוא חף מפשע". יוכפז ציין בפניו כי אביטל טען בפני אורגל שבידיו תמונות שלה נכנסת לתחנת המשטרה וכי החוקר שליווה את התלונה קרוב משפחה שלו. על כך השיב עורך הדין: "הוא אמר לה ואתה מאמין לזה? אז הוא כותב, אז מה? זה אומר שזה נכון?".

בנוסף הפנה אצבע מאשימה כלפי התקשורת, ואמר: "אל תתנו מיקרופון לכל מישהי שהתחרטה או שהייתה בתחרות, או סוכנת דוגמניות שמספרת שמישהי אמרה לה משהו. קל לשחוט אדם, אבל יש הרבה שאלות שהמשטרה צריכה לשאול, ולא תחקירי טלוויזיה". אביטל יצא מהארץ, ויש הסבורים כי הוא החליט לברוח לאחר פרסום התחקירים בעניינו. למרות זאת, עו"ד גז הבהיר: "הוא נמצא בחו"ל לעבודה, נסע כדין. הוא לא הוזמן לחקירה, אי אפשר להתייצב במשטרה אם לא קיבלת הזמנה. זו לא תוכנית כבקשתך. אדם מתייצב במשטרה אם הוא מוזמן. אין צו עיכוב יציאה".

עוד הוסיף, כי "כולם חוגגים פה, ולא שמעתי עדות ישירה אחת בפנים גלויות שמספרת שאנסו אותה או שעשו את הדברים האלה. הרסו לו כבר את העבודה, כולם עזבו אותו. זה עצוב מאוד איך לא שמעו את גרסתו, וכבר נעשה וכולם הרשיעו אותו. אתם לא מבינים שלא מדברים עם המתלוננת עצמה, ושכל אותן דוגמניות שעזבו אותו ילכו למתחרים? יצטרכו לשאול שאלות בחקירה משטרתית איפה הן היו עד עכשיו, איך קרה הדבר הזה, בשביל זה יש משטרה".

ממשטרת ישראל נמסר כי "מדובר בטענות מופרכות ואנו דוחים אותן על הסף. בניגוד לנטען לא קיימת כל חקירה בנדון בשנת 2015 ולא ברור על מה פנייתכם נשענת".