חשיפת רדיו 103fm, לפיה תלמידה בת 15 הותקפה מינית על ידי תלמיד אחר באחד מבתי הספר היוקרתיים בתל אביב, ממשיכה לעורר סערה. הבוקר (רביעי) שוחחו ח', מההורים הפעילים בבית ספר, ו-א', מנהל אחד מהמוסדות החינוכיים, עם גולן יוכפז וענת דוידוב בתכניתם.

יש לציין כי על פי מידע שהגיע למערכת 'שבע תשע', ישנן ככל הנראה בנות נוספות שנפגעו - גם מבתי ספר נוספים. הפרטים בפרשה, שכבר ניתנים לפרסום, הגיעו להורים מכלי התקשורת, בעוד בתי הספר נכון לכתיבת שורות אלה טרם עדכנו את ההורים באופן רשמי.

א', מנהל אחד מהמוסדות החינוכיים, אישר את הפרטים בשיחה עם 103fm, וציין כי המעשים התרחשו, על פי החשד, מחוץ לכותלי בית הספר. "אתה יכול לצטט את המילה האחרונה - אני מרגיש חרא. מרגיש נורא־נורא־נורא, נוכח העובדה שייתכן שתלמידה שלי נפגעה", אמר. לדבריו, "טרם עדכנו את הורי תלמידי בית הספר, ונתייעץ עם אנשי מקצוע כיצד לעשות זאת". ועד ההורים באחד מבתי הספר מתכוון לעדכן את ההורים עוד הבוקר - כך נמסר לפני זמן קצר.

ח', אחד ההורים הפעילים בוועד של אחד מבתי הספר, היה אחד מאותם הורים שגילו על הפרשה לאור פניית מערכת התוכנית. "אני מקבל הודעה מהתקשורת לתת תגובה לאירוע, כמובן שלא שמעתי על הסיפור וביקשתי לבדוק אותו", אמר לגולן יוכפז ולענת דוידוב. הוא הוסיף: "אני חושב שזה יום מאוד־מאוד קשה, ושקודם כל אנחנו צריכים לחבק את הילדה ולתת לה את הטיפול שלו היא זקוקה".

לדברי ההורה, שני התלמידים נפגשו בשעות אחר הצהריים. "אני לא יודע אם הם שתו או לא שתו. שניהם מתבגרים, אפשר להגיד קטינים". הוא ציין כי בשלב זה עוד לא ידוע אם היו תלמידים נוספים באזור בעת האירוע, והדגיש: "אני מאמין שבעוד כמה ימים המצב יתבהר. הבנתי שכן הוגשה תלונה במשטרה".

הצוות החינוכי, לדבריו, מודע לפרטי הפרשה. "אני יודע שמטפלים בו ביד קשה ובצורה הכי מקצועית שיכולה להיות", אמר, "מעולם לא נתקלתי בסיפור כזה ואני מקווה שהסיפור הזה יהיה אחרון. כמובן שצריך להסיק את כל המסקנות ולתת טיפול מלא למי שנפגע". 

עוד אמר ח' כי מדובר בתוצאה של משבר מתמשך שעוברים התלמידים, וביתר שאת המתבגרים, בשנתיים של משבר הקורונה. "היא שיבשה את המהלך התקין של כל הילדים. אני מדבר עם המון הורים ומרגיש סוג של נתק בין המתבגרים להורים שלהם", ציין, והוסיף: "אני חושב שמשרד החינוך צריך להניף דגל. בית הספר זה לא רק בגרויות, מבחנים וציונים. הוא צריך להכיל את הילדים, הרגשות והתחושות שלהם". 

מעיריית תל אביב־יפו נמסר בתגובה לפרסום: "העירייה מאשרת כי אכן דווח על מקרים של פגיעה מינית חמורה בשני תיכונים בעיר. מנהלי בתי הספר פעלו כנדרש במקרים כאלו. מעבר לכך לא נוכל להרחיב שכן המקרים נמצאים בחקירת משטרה".
 
סייע בעריכת הידיעה: יניב מורוזובסקי/103fm