בדרך לעסקה: יו"ר ש"ס אריה דרעי נמצא על סף חתימת עסקה עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, לפיה הוא יודה בעבירות מס ויתפטר מהכנסת. לפי העסקה, עבירות המס ירוככו, לא יוטל עליו עונש מאסר וגם לא עבודות שירות. 

ההתפטרות מהכנסת אינה דרישה של מנדלבליט אלא יוזמה של דרעי, כי בכך למעשה הוא מייתר את הדיון בשאלת הקלון. כך, הוא מאמין, הוא יוכל להישאר יו"ר ש"ס ולשלוט במפלגה, ויוכל בהמשך להיבחר לכנסת הבאה ואף להתמנות לתפקיד שר - אם יצלח את משוכת בג"ץ. 

חתימת ההסכם בין השניים ומימושו אמורים להתרחש כבר בתקופה הקרובה, לפני תום כהונת מנדלבליט כיועץ המשפטי לממשלה. 

כזכור, היועמ"ש הודיע לפני כחודש על החלטתו להגיש כתב אישום בגין עבירות מס נגד יו"ר ש"ס, חבר הכנסת אריה דרעי. זאת, לאחר השימוע שנערך לו. כבר בינואר הודיע מנדלבליט כי הוא שוקל להעמיד את דרעי לדין בכפוף לשימוע. כעת, לאחר שלא השתכנע לשנות את החלטתו במהלך השימוע, צפוי מנדלבליט להודיע באופן רשמי על העמדתו של השר לשעבר לדין עד סוף השבוע. 

החלטת היועמ"ש התקבלה על יסוד המלצת המשנה ליועמ"ש (עניינים פליליים), המשנה לפרקליט המדינה (אכיפה כלכלית) והמלצת פרקליט מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). בד בבד, החליט מנדלבליט כי לא נמצא בסיס ראייתי מספיק להעמיד לדין את דרעי במספר עניינים נוספים.