פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד משה איראם, משה איראם (44) ואלחנן אורן (18), תושבי ירושלים וצפת, בגין פעילותם כנגד אישי ציבור בכירים בחברה החרדית. על פי כתב האישום, השניים מואשמים בתקיפת חבר הכנסת מאיר פרוש בחודש ספטמבר האחרון ובתקיפה של רבנים נוספים.  

ל פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד ארז פדן, במהלך החודשים אוגוסט עד דצמבר בשנה שעברה, פעל משה איראם כנגד אישי ציבור בכירים בחברה החרדית, בין היתר, נגד חבר הכנסת מאיר פרוש, בעצמו ובאמצעות הפעלת אנשים מטעמו וביצע עבירות שונות כנגדם: תקף, ביזה, איים עליהם, ובשני מקרים סחט בכוח ובאיומים, כל זאת ממניע אידיאולוגי, על מנת להרתיע אותם מלפעול ולקדם בציבור את עמדותיהם ואת פסיקותיהם ההלכתיות.

בנוסף, ניסה משה איראם לקשור קשר לרצח גרושתו בפועלו לאתר אנשים שיבצעו את הרצח בעבור תשלום כספי. הנאשם אורן ביצע בשליחותו של איראם מספר פעולות פגיעה ברבנים על פי הנחיות ואמצעים אשר סיפק לו וזאת עבור תשלום כספי.

למרות הגשת כתב האישום, הקראתו נדחתה בשלב זה, ולאור כך מעצרו של הנאשם אימאם הוארך בהסכמה לעשרה ימים נוספים. במקביל, הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים, כאשר היא דורשת מעצר ביתי על הנאשם השני.

כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד על פי חלקו, ביצוע עבירות של סחיטה בכוח, תקיפת זקן, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, תקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות, השחתת פני מקרקעין, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, נוהג במת שלא בכבוד, ולנאשם איראם גם ניסיון לקשירת קשר לרצח בנסיבות מחמירות, ניסיון לתקיפה הגורמת חבלה של ממש, וסחיטה באיומים.

איראם נעצר בחודש דצמבר, אז פורסם כי הוא אף חשוד באירועים נוספים שכללו גזיזת זקנים לרבנים בחודשים האחרונים. כאמור, איראם נאשם בכך שתקף את חבר הכנסת בחודש ספטמבר, בסמוך לביתו של פרוש בירושלים. על פי גרסתו של חבר הכנסת מיהדות התורה, התוקף, לצד אדם נוסף, ניסה לגזוז את זקנו במספריים.