הותר לפרסום היום (שלישי) כי שב"כ סיכל תשתית טרור שתכננה לבצע פיגועים בישראל, בהם פיגוע ירי, ואכוונה ע"י פעיל החזית העממית מלבנון.

בפעילות משותפת של שב"כ וצה"ל, נעצרו בחודשים האחרונים מספר פלסטינים תושבי יהודה ושומרון אשר תכננו פיגועים כנגד אזרחים ישראלים, זאת בהנחייתו של עלאם כעבי, במוצאו משכם, פעיל החזית העממית אשר גורש לרצועת עזה במסגרת עסקת שליט ושוהה בלבנון. עלאם כעבי מוביל פעילות טרור בשטחי יהודה ושומרון, במסגרתה הוא מגייס פעילי טרור פלסטינים, שחלקם אף מקרב קרובי משפחתו, לטובת ביצוע פיגועים כנגד ישראלים.

מראד כעבי, חאלד אבו אלהיג'א (צילום: תקשורת שב''כ)
מראד כעבי, חאלד אבו אלהיג'א (צילום: תקשורת שב''כ)

במסגרת הפעילות, נחקרו בשב"כ מספר פעילים בניהם, מראד כעבי, תושב מחנה הפליטים בלאטה שבשכם, קרוב משפחתו של עלאם וחאלד אבו אלהיג'א, תושב ג'נין. בחקירתו בשב"כ של מראד כעבי עלה כי הונחה על ידי עלאם לבצע פיגועי ירי. במסגרת החקירה הוסגרו שני נשקים מסוג M16 שהיו ברשות הפעילים.

בחקירתו של חאלד אבו אלהיג'א, עלה כי גויס על ידי עלאם לבצע פיגועים ולעמוד בראש חולייה צבאית שתפעל באזור ג'נין. בגין עבירות חמורות אלו, הוגשו כנגד השניים כתבי אישום בבית המשפט הצבאי בשומרון. בנוסף למראד כעבי ולחאלד אבו אלהיג'א, נעצרו פלסטינים נוספים שפעלו לקדם פעילות טרור בהנחיית עלאם.