בצל רקע חידוש המלחמה, דובר צה"ל פרסם הבוקר (שישי) את הדרך בה תתנהל תנועת האוכלוסייה בעזה לשם הגנתה בשלב הבא של המלחמה: זוהי חלוקת אזורי הפינוי ברצועת עזה.

מצרים מצד אחד, חמאס מצד שני: המחלוקת שהובילה לחידוש הלחימה
בצל הפרת הפסקת האש: פיקוד העורף מחמיר את ההנחיות

מאז תחילת המלחמה צה"ל נוקט באמצעים מגוונים כדי להימנע מפגיעה בחיי אזרחים. בין היתר, צה״ל שולח מסרים וכרוזים לתושבי עזה בהוראה לפנות אזורים ספציפיים המהווים יעד לפעילות טרור, ומכווין אותם להתפנות בצירים רלוונטים. לקראת השלב הבא במלחמה מפרסם צה״ל את מפת אזורי הפינוי ברצועת עזה: חלוקת שטח הרצועה לאזורים על פי החלוקה לשכונות המוכרות כדי לאפשר לתושבי עזה להתמצא ולהבין את ההנחיות ולהתפנות ממקומות ספציפיים במידה וידרשו לכך כדי לשמור על ביטחונם.

במפה אינטראקטיבית שפורסמה מופיעים מספרי האזורים בצפון ובדרום הרצועה, בקריאה לתושבים לאתר את האזור הרלוונטי אליהם ולפעול במידה ויתבקשו להתפנות ממנו. המפה פורסמה בעמוד מיוחד באתר צה״ל בערבית ובסרטון מיוחד שפרסם דובר צה״ל בערבית ברשתות החברתיות. כמו כן, המפה פורסמה בכרוזים שהפיץ צה״ל ברצועת עזה.

לינק לאתר: https://bit.ly/gaza_blockmap

להלן תמלול סרטון שהופץ בפלטפורמות צה״ל בשפה הערבית:

תושבי רצועת עזה, מדינת ישראל נמצאת במלחמה מול ארגון הטרור חמאס. ארגוני הטרור פועלים מתוך האוכלוסייה האזרחית. מדובר באסטרטגיה של היטמעות בלב שכונות המגורים ופעולה מתוך המוסדות האזרחיים.  

צה״ל פועל בעוצמה נגד ארגוני הטרור, ועושה מאמצים גדולים להבחין בין האזרחים לבין המחבלים, תושבי רצועת עזה אינם האויב שלנו. בשל כך, צה״ל מנהל פינוי מבוקר ומדויק של האוכלוסייה העזתית במטרה להוציא אותם ככל הניתן מאזור המלחמה.

לצורך כך, אנו מפרסמים את ״מפת האזורים״, המחלקים את שטח הרצועה לאזורים ושכונות כפי שאתם מכירים אותם, במטרה לסייע לכם בשלבי המלחמה הבאים להתמצא ולהבין את ההנחיות ולהתפנות ממקום ספציפיים במידה וידרשו לכך באופן מדוייק כדי לשמור על בטחונכם.

תושבי עזה! הישמעות להנחיות הפינוי היא הדרך הבטוחה ביותר לשמור על ביטחונכם, חייכם וחיי משפחותיכם. אני קורא לכם להעמיק במפה, לזהות את איזור מגוריכם, את מספרי האזורים הרלוונטיים, ולהתפנות מאיזור מגוריכם בהתאם להנחיות במידה ותקבלו מצה״ל הנחיה רשמית לכך.

דובר צה״ל בערבית בסרטון לתושבי רצועת עזה על מפת אזורי הפינוי: https://bit.ly/46DOJdV