מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (בין שבת לראשון) כחלק ממטסי הסיוע לכוחות המתמרנים עשרות מטרות בהן מבנים צבאיים, תשתיות טרור ומנהרה.

המתיחות בין נתניהו לגלנט בשיאה: "מי שייפגע מזה הם הכוחות"
היום ה-86 למלחמה: צפו בתמונות הלחימה של צה"ל, שלא עוצרת לרגע

במהלך סריקות בבתי פעילים בפאתי שאטי נתקל כוח של צוות קרב חטיבה 14 בגן ילדים, בתוכו איתר תשתיות טרור אשר הוכנו מראש לקראת הגעת כוחות לאזור, הכוח נטרל את המטענים וסיכל את יכולות האויב בשטח ובכך מנע פגיעה בכוחותינו.

לוחמי צוות הקרב של חטיבה 179 זיהו ארבעה מחבלים הנושאים מטעני נפץ ומתקדמים לעברם, כלי טיס של חיל האוויר תקף וחיסל את החוליה. כחצי שעה מאוחר יותר, זיהו הכוחות ארבעה מחבלים נוספים במרחב שחוסלו גם הם בתקיפה אווירית. במקביל, זוהה רכב חשוד ובו מחבלים שנסעו לעבר כוחותינו בדרום העיר עזה, כלי טיס תקף את הרכב וחיסל את המחבלים שהיו בתוכו. כמו כן, מטוס קרב של חיל האוויר תקף בהכוונת כוחות החטיבה מבנה צבאי ממנו מחבלים הפעילו מטען על כוחותינו.

תיעוד מתקיפות צה"ל ברצועה (צילום :דובר צה"ל)

במסגרת פעילות לוחמי המילואים של צוות קרב חטיבה 551 לסיכול איומי טרור בבית לאהיא, זיהו הכוחות שלושה מחבלי חמאס אשר נכנסו לבניין. בסיוע מכלול האש החטיבתי, סגר הכוח מעגל על החשודים באמצעות הכוונת כלי טיס של חיל האוויר שתקף את המחבלים.

לוחמי הגדס"ר הבדואי (585) תחת פיקוד החטיבה הדרומית פעלו בדרום הרצועה לאיתור תשתיות טרור וחשפו שני פירי מנהרות, אותם השמידו בשיתוף פעולה עם כוחות שריון והנדסה באמצעות טנקים וD9.

פירים שנחשפו על ידי לוחמי הגדס''ר הבדואי (צילום: דובר צה''ל)
פירים שנחשפו על ידי לוחמי הגדס''ר הבדואי (צילום: דובר צה''ל)

לוחמי צוות קרב חטיבת הצנחנים הנלחמים בחאן יונס זיהו שלושה מחבלים ובעזרת הכוונה של כלי טיס חוסל אחד מהם. לאחר מכן, שני המחבלים הנותרים זוהו עם RPG בין שני מבנים ובוצע ירי טנקים לעברים.

כמו כן, לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 זיהו שלושה מחבלים ובשיתוף פעולה עם מכלול התקיפה הכווינו הלוחמים כלי טיס וחיסלו את שלושת המחבלים.

פעילות כוחות צה''ל בשטח הרצועה (צילום: דובר צה''ל)
פעילות כוחות צה''ל בשטח הרצועה (צילום: דובר צה''ל)

במהלך היממה האחרונה תקפו כוחות זרוע הים מטרות טרור כסיוע לכוחות המתמרנים בשטח הרצועה.