לפני שעה קלה הסתיים כינוס מיוחד של השדולה לחיזוק תודעת הניצחון הישראלית בכנסת בהובלת חברי הכנסת אוהד טל ויבגני סובה בשיתוף פרויקט הניצחון הישראלי. השדולה עסקה ביום שאחרי ברצועת עזה והוצגו מספר תוכניות בנושא.

פת"ח 2: איראן חושפת את האיום החדש שלה | צפו
דיווח דרמטי: אלו הם יעדי החיסול האיראניים הבאים של ישראל

באירוע נשא דברים והיד בהשתי, איש אופוזיציה איראני מלונדון שהגיע לישראל כאורח פורום מזרח תיכון ישראל ופרויקט הניצחון הישראלי. הוא קרא לישראל לפגוע בהנהגה האיראנית באיראן: "בקרוב תצטרכו להתמודד עם הפיל של החדר והוא השלטון האיראני, אנחנו לא צריכים לחשוש מלתקוף בסיסים איראניים באיראן. לא לפחד לתקוף את ראשי ההנהגה האיראנית באיראן, זו השפה היחידה שהם מבינים. החדשות הטובות - שיש לכם צבא של 80 מיליון איראנים הצמאים לחופש ודמוקרטיה, משנת 2009 הם מנסים להפיל את השלטון אך טרם נחלו הצלחה, בגלל האלימות הברברית של השלטון האיראני. תמיכה שלכם בעם האיראני, ואתם תראו איך הם יורידו את ראש התמנון ונחווה כולנו שלום.

השלטון האיראני נמצא בחולשתו הגדולה ביותר מזה 44 שנים. הם היו מודעים על ההתקפה בשביעי לאוקטובר מראש, הם חשבו שאחרי המתקפה הנוראית הם ישיגו הפסקת אש כוללת תוך חודשיים, אבל זה לא קרה. עזרו לנו להפיל את השלטון, נסו לדמיין איך יראה המזרח התיכון בלי השלטון האיראני, תארו לכם".

שרת המודיעין גילה גמליאל הציגה את עיקרי התכנית שלה להגירה מרצון של תושבי הרצועה: נדרשת התגייסות הקהילה הבינלאומית ליצירת מאגר מדינות שיקלטו פליטים תוך קבלת חבילת סיוע עבורם. בעבודה דיפלומטית ותקשורתית נכונה ניתן לרתום את המערכת הבינלאומית לכך. יישום מתווה של התפנות הומניטרית מרצון, תאפשר לפליטי עזה שירצו בכך לקבל הזדמנות לבנות מחדש את חייהם, ללא שלטון העריצות והדיכוי של חמאס-דעא"ש.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת לשעבר צביקה האוזר הציג את תוכניתו עם 3 תנאים לניצחון- גירוש יתרת אנשי החמאס שיישארו מחוץ לרצועה, פירוז עזה מנשר כבד ויצירת אזור חיץ ברצועה.

ח"כ שמחה רוטמן הדגיש את הצורך בשליטה בציר פילדלפי. ח"כ לימור סון הר מלך קראה לחידוש ההתיישבות היהודית ברצועה: "הניצחון היחיד והבלעדי, גם אצל האויבים שלנו וגם אצלנו, הוא אחד - חזרת ההתיישבות לחבל עזה. בלי לפחד בלי לגמגם זו התמונה היחידה שהאויב שלנו יעמוד שם ויצפה בה, הוא יראה את ההתיישבות ואת הילדים היהודים שהולכים ברחובותיה, זו התמונה היחידה שתגדיר לאויב שלנו שניצחנו אותו".

ח"כ דני דנון פנה בקריאה אישית לרה"מ: "פונה לרה"מ ואומר לו בצורה ישירה - חייב לגלות נחישות ועוצמה וחייב להמשיך בדרך בה התחלנו. עכשיו הקבינט החליט לשנות את צורת הפעולה ולעבור לפעילות כירורגית. אי אפשר להגיע להכרעה בדרך הזאת".

יו"ר תנועת הביטוחניסטים תא"ל (במיל') אמיר אביבי: "אם רוצים שלא יהיה אף פעם צבא טרור בעזה, חייבים לשבת על גבול מצרים. זה אומר לא רק ציר פילדלפי אלא על כל רפיח. צריך גם חופש פעולה צבאי של צה"ל בכל מקום. ניסיון היפרדות ראינו לאן זה הוביל, לשליטה צבאית אין לגיטימציה לאורך זמן ואחרי עשור נחזור שב להיפרדות, לכן המודל היחיד שהוא בר קיימא זה שילוב של אחריות ביטחונית גוברת עם התיישבות. אני אומר את זה כאן לממשלת ישראל, הצבא לא יודע להביא חזון לטווח ארוך, אתם אלה שצריכים לתת להם אותו. אפשר להפוך את עזה למקום ללא רקטות, אם ביו"ש אחרי חומת מגן הצלחנו להפוך אותו למקום ללא רקטות אין סיבה שבעזה לא יהיה אותו הדבר".

ישראל ונעמי וייזר שבנם סמ"ר רועי הי"ד נפל ב7 באוקטובר כשהגן על חבריו החיילים במעבר ארז: "חייבים להפיק לקחים מהכישלונות שלנו בכדי להיות גורם מרתיע לעתיד לבוא. זו גם חייבת להיות המלחמה האחרונה. יש לנו בקשה אחת לסיום – אבינו מלכנו, נקום דם נקמת דם עבדיך השפוך."

יו"ר השדולה ח"כ אוהד טל: "הגיע הזמן שנפסיק להגדיר לעצמנו כמטרה עוד ועוד ניצחונות טקטיים. חמאס לימד אותנו שהגיעה העת לניצחון אמיתי ואסטרטגי. יעד המלחמה צריך להיות- מדינת ישראל שולטת בכל מרחב רצועת עזה, לא באופן זמני- אלא באופן קבוע. עזה היא חלק ממדינת ישראל וצריכה לשוב להיות בידי ישראל".

סגן יו"ר הכנסת ויו"ר שדולת תודעת הניצחון הישראלי ח"כ יבגני סובה (ישראל ביתנו) בדברי הפתיחה של השדולה "ניצחוננו מובטח בזכות חוזקה וחוסנה של החברה הישראלית, אנו כעת בתוך המערכה ולכן עלינו לשים בצד את המחלוקות והפילוג זאת על מנת להגיע לניצחון המוחלט, עוד יגיע היום שנבדוק את ההזנחה והמחדלים אבל לא כעת. פנינו לייצר ביטחון בדרום ובצפון ולהחזיר את הגאווה הלאומית".

נוה דרומי, חברת פרויקט הניצחון הישראלי: "אנו שמחים לראות שכולם מדברים על ניצחון, אבל המפתח  הוא להפוך את הניצחון בשדה הקרב לניצחון קבוע של אויבינו, ולא רק בעזה. אנחנו צריכים ניצחון קבוע שישבור את רוח הלחימה שלהם ולהבטיח את הביטחון והעתיד של תושבי ישראל. כל דבר פחות מזה ייחשב כעוד סיבוב לחימה".