סגן מזכ"ל חיזבאללה, השייח' נעים קאסם, התראיין היום (שישי) לעיתון הלבנוני אל-אחב'אר ואישר כי חיזבאללה אינה מעוניינת בשום דיון כרגע בנוגע לדרישות הישראליות בנוגע למלחמה בעזה.

שותף על מלא של החיזבאללה? שר החוץ הלבנוני בדרישה לאדמות ישראליות
עיתון המקורב לחיזבאללה טוען: עסקת החטופים היא "גיליוטינה לחמאס"

כשנשאל כיצד מתכוננים בארגון ל"יום שאחרי" בלבנון במידה ותיפסק המלחמה בעזה, השיב: "נציגים רבים ביקרו אותנו והזהירו, במישרין ובעקיפין, שישראל עלולה להרחיב את התקפותיה על לבנון אם סוגיית החזרת תושבי ישראל לצפון לא תיפתר לאור המשך המלחמה נגד עזה. התשובה שלנו, בחשאי ובפומבי, הייתה ברורה: עצרו את המלחמה בעזה, היא תיפסק כאן אוטומטית, כי החזית עם לבנון נפתחה כדי לתמוך בעזה כמטרה מרכזית. עם הפסקת המלחמה, אין עוד צורך בצורת תמיכה צבאית זו".

"לכן, אנחנו לא דנים עם אף אחד בצעדים להגיע להפסקת אש בעזה כי זה עניין פלסטיני גרידא, שאנחנו לא חלק ממנו. באשר לכאן, אין דבר שמחייב אותנו לדון עם איש על המצב בדרום לבנון לאחר הפסקת המלחמה. לנושא הדרום יש מנגנונים משלו ואת העמדות והצעדים שעלולים לנבוע ממנו, שלא נצפה ולא נצפה".

עוד התייחס לדרישות ישראל לגבי הסדרים מסוימים בחזית דרום לבנון: "ישראל יכולה להגיד מה שהיא רוצה, ואנחנו יכולים גם להגיד מה שאנחנו רוצים. לא נדון בשום עניין הקשור לחזית הדרום לפני הפסקת המלחמה המוחלטת. אנחנו לא במשבר, ולא מרגישים שצריך להכין תשובות למה שעלול לעלות בהמשך, וגם לא ממהרים להרגיע מישהו או להפחיד אף אחד. אנחנו עושים את מה שאנחנו רואים כטובת המדינה שלנו. לאחר הפסקת המלחמה, כאשר יעלו שאלות ונתונים, נקבל את התשובות שלנו".

על השאלה האם יש איומי מלחמה במידה ודרישות הארגון לא ייענו, השיב: "מלכתחילה היה לנו ברור שהפחדה לא תעצור את תמיכתנו בעזה ולא תוביל לירידה בעמדתנו. אנו מוכנים להגיב לכל תוקפנות ישראלית, רחבה ככל שתהיה, בתגובה רחבה וכואבת יותר. מה שמובן מאליו הוא שהאיום במלחמה והתרחבות התוקפנות אינם משנים את אמונתנו כלפי ארצנו וכלפי המטרה הפלסטינית".