צה"ל הזהיר הבוקר (שלישי) את מחבלי חיזבאללה וחיילי צבא לבנון להתרחק מתוואי מנהרות הטרור שנחפרו בשטחי לבנון לכיוון ישראל. בפוסט בדף הפייסבוק של דובר צה״ל לתקשורת ערבית, סגן אלוף אביחי אדרעי, נכתב: "אזהרה לפעילי חיזבאללה וצבא לבנון, מהתקרבות לתוואי מנהרות התקפיות שנחפרו בשטח לבנון וחודרות לשטח ישראל: חייכם בסכנה, ראו הוזהרתם". בפוסט מופיעה תמונה של מחבל חיזבאללה מביט במשקפת. 
בתוך כך, צבא לבנון הודיע על כוננות על עליונה על הגבול עם ישראל לאור פעילות ישראל. יחידות של הצבא הלבנוני ושל כוח האו"ם במדינה, יוניפי"ל, נפרסו לאורך הגבול כדי לעקוב אחר פעילות צה"ל, לאחר שהחל הלילה במבצע לחשיפה ונטרול של מנהרות טרור התקפיות של ארגון הטרור השיעי לשטח ישראל.

בצה"ל ציינו כי נוהל הקרב למימוש המבצע הצה"לי מובל במטה הכללי זה מספר שנים, באופן שהביא להבשלת התנאים המבצעיים בעת הזאת והוסיפו כי המנהרות שאותרו התגלו לפני שהיוו איום על תושבי הצפון.
ברקע המבצע, שזכה לכינוי "מגן צפוני", צה"ל תגבר כוחות בפיקוד הצפון ונמצא במוכנות גבוהה להתפתחויות, באם יתרחשו. מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, מפקד על המבצע בו נוטלים חלק כוחות רבים, בהם אגף המודיעין, חיל ההנדסה הקרבית ומנהלת פיתוח אמצעי לחימה ותשתיות רבים.

 

בצה"ל אמרו עוד כי "חפירת המנהרות אשר אותרו בידי צה"ל מבעוד מועד, לפני שהיוו איום מידי על אזרחי ישראל, מהווה הפרה בוטה של הריבונות הישראלית. גם הוכחה נוספת להפרות החמורות של ארגון הטרור חיזבאללה המתעלם באופן בוטה מהחלטות האו"ם – ובראשן החלטה 1701 – ופועל מתוך כפרים בדרום לבנון, תוך פגיעה במדינת לבנון וסיכון אזרחיה לביסוס תשתיות הטרור שלו".כזכור, הזרוע הצבאית של ארגון חיזבאללה פרסמה ביום שישי סרטון איום הכולל צילומים של כוחות צה"ל, לצד בסיסים שונים, בהם גם הקריה בתל אביב, לצד כתוביות בעברית שבהן נכתב "אם תעזו לתקוף - תתחרטו". מדובר בלוחמה פסיכולוגית הנמצאת בשימוש הארגון השיעי, בכל פעם מחדש כאשר הדיווחים מתרבים על האפשרות שתהיה מתקפה של ישראל על הארגון.