בעוד צה"ל פועל בצפון לאיתור והשמדת המנהרות של חיזבאללה, שב ועולה איום המנהרות בעוטף עזה. בחברת החדשות דווח הערב (שלישי) על תלונות של תושבי שדרות, לפיהן הם שומעים קולות חפירה וקידוח מתחת לאדמה. התושבים פנו לצה"ל, שהוגיע כי  יבדוק את התלונות. 

"זה כמו הד כזה, אתה מרגיש שזה מרוחק אבל אתה שומע דפיקות של פטיש", סיפרה תושבת שדרות. "אני ממש מפחדת. אני מנסה להאמין שזה לא באמת זה. אבל ממש מפחיד", אמרה אחת התושבות בעיר הדרומית. ואילו אולגה נפתלייב סיפרה: "זה היה ב-9 בערב, הילד התעורר וכולם התחילו לכתוב בקבוצה של הוואטסאפ מה זה הרעשים האלה". תושב נוסף, ניר וקנין, הסביר את מידת הסכנה במנהרות: "עזה זה ממש פה, בית חנון נמצאת 800 מטר אווירי. מה זה מבחינתם לחפור מנהרה של 800 מטר. זה פחות מקילומטר".
תופעת המנהרות ההתקפיות של חמאס החלה לצבור תאוצה כבר לפני מבצע צוק איתן וגם אחריו. מאז צוק איתן איתר צה"ל 15 מנהרות חמאס שנחפרו לשטח ישראל. גם לפני, התלוננו התושבים בעוטף על רעשים דומים ובסופו של דבר התגלו יותר מ-30 מנהרות.

תגובת דובר צה"ל: "במקרה המדובר נשלח צוות מקצועי ייעודי לבדיקת הטענות, ועד כה לא עלו ממצאים המעידים על חפירת מנהרה במרחב. צה"ל ימשיך לבדוק לעומק כל פנייה שתגיע, זאת במקביל להמשך בניית המכשול התת קרקעי ומאמצים טכנולוגיים ומודיעיניים שהביאו לחשיפתן ונטרולן של מנהרות רבות עד כה". בצה"ל מסרו שיגיעו לגזרה עוד הערב על מנת לבדוק את טענות התושבים.

מעיריית שדרות נמסר: "ראשית, אנחנו מודים לתושבים על ערנותם ופנייתם הן אלינו והן לצבא. כל פניה שמגיעה נבדקת ביסודיות ואנו בקשר מתמיד עם האוגדה כדי לוודא שהדברים אכן נבדקים. למיטב הבנתנו שלוש מתוך ארבע פניות נבדקו ונשלל דבר קיומה של מנהרה. פניה רביעית נבדקת ממש ברגעים אלה. חשוב להדגיש שאין מנהרה שחדרה משטח רצועת עזה לעיר שדרות. העיר ממשיכה בחיי השגרה מלאי הפעילות שלה. כל תושב ששומע רעשים שאינם שגרתיים מוזמן לפנות אלינו או לצה"ל ואנו מבטיחים שפנייתו תטופל ביסודיות".

הבוקר ניטרלו כוחות צה"ל מטען מאולתר שנמצא בסמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה, כאשר המטען עצמו היה מחובר לבלון. מצה"ל נמסר כי בלון החבלה זוהה בזמן מעופו בתוך רצועת עזה, והכוחות שנשלחו לנקודה זיהו שמדובר במטען חבלה ונטרלו את האיום. מאז לא נרשמו תקריות חריגות נוספות ולא נמסר מי שיגר את הבלון.