גורמים בסוריה מדווחים כי בכיר חיזבאללה ואחד מתומכי משטר בשאר אסד בסוריה, משהור זידאן, נהרג ביום ראשון בפיצוץ ברכבו ביציאת גשר אל-קליעה בדרום מערב פרברי דמשק. משהור היה מהמקורבים לסמיר קונטאר שחוסל על ידי ישראל, והאצבע המאשימה בסוריה מופנית כלפי המוסד, כאחראי לחיסולו גם של זידאן. בדיווח באתר אופוזיציה סורי, נטען כי משהור נסע עם אדם אחר, כאשר מל"ט ישראלי שיגר לעברו טיל - שהביא לחיסולו.

בשבת האחרונה דווח כי חיזבאללה החל לפרוס כוחות בלבנון ובסוריה בסמוך לגבול עם ישראל. באתר ה"דיילי ביסט" האמריקאי הביאו ראיון עם מספר מפקדים בארגון הטרור שהתראיינו לאתר וטענו כי הארגון נפגע באופן ישיר מהסנקציות הכלכליות שהטילה ארצות הברית על איראן ולכן הוא מתכוון לנקוט בפעולה עוינת נגד ישראל במידה ואיראן תחליט שהגיע הזמן לכך.

אחד המפקדים ציין כי ישנה אפשרות שתפרוץ  מלחמה בין חיזבאללה לישראל, כזו "שלא תהיה דומה לקודמותיה", והדגיש  כי "הפעם אנחנו נהיה הראשונים  שנירה". המפקד ציין כי לסנקציות שהטילה ארה"ב יש השפעה שלילית על הכלכלה באיראן, באופן אשר משליך על תמיכתה בארגון הטרור. "אם טיל יפגע באיראן הוא יטופל כאילו ישראל שיגרה אותו", איים. עוד אמר המפקד, כי "עוד לפני מלחמת האזרחים בסוריה רצינו לפתוח חזית מול ישראל  ברמת הגולן, אך הממשלה הסורית הציבה קו אדום. עכשיו אין יותר קווים אדומים".