שר הביטחון, נפתלי בנט, התייחס היום (ראשון) לאיום האיראני מצפון ולאיום מרצועת עזה מדרום. בנאום שנשא בוועידת מקור ראשון בבנייני האומה בירושלים, אמר: "אנחנו בתוך העשור השמיני של מדינת ישראל. בכל תולדותינו, היו לנו פעמיים מדינות פה בארץ ישראל, אך מעולם לא הצלחנו לצלוח את העשור השמיני כמדינה ריבונית ומאוחדת. אנחנו בעשור שהוא מצד אחד איום ומצד שני הזדמנות. שנת 2020 היא שנה עם איומים גדולים, אך גם עם הזדמנויות גדולות. אסור ללכת לבחירות שיביאו אותנו להחמצת שנת ההזדמנות".

עוד הוסיף בנט וביקש לשגר מסר לאיראן: "זה לא סוד שיש את איראן שמנסה לבסס טבעת אש מסביב לארצנו, היא כבר ביססה בלבנון והיא מנסה לבסס בסוריה, בעזה ועוד. אנחנו צריכים לעבור מבלימה להתקפה. אם נהיה נחושים נוכל להוציא את כוחות התוקפנות של איראן מסוריה. אין להם מה לחפש על גבולות מדינת ישראל. אנחנו אומרים לאיראן: סוריה תהפוך לווייטנאם שלכם. אם לא תצאו, אתם תתבססו ואתם תדממו כי אנחנו נפעל ללא לאות עד שתוציאו את כוחות התוקפנות מסוריה".
 
על המצב ברצועת עזה, אמר בנט: ״אנחנו רואים שבצד השני מתמידים באותם טפטופים. אנחנו צריכים להביא את אויבינו להבין דבר אחד פשוט - לא יורים על מדינת ישראל, ומי שיורה משלם מחיר. הרגלנו את אויבינו שזה בסדר. אנחנו צריכים לשנות את המשוואה, זה לוקח זמן אבל שאויבינו יבינו שלא יורים יותר על יהודים״.
"לצערי מאז 1981 אף ממשלה לא החילה ריבונות על סנטימטר מאדמת ארץ ישראל. גם פה צריך לעבור מבלימה להכרעה. יש היום מערכה על שטחי C אבל היא הייתה בנוכחות צד אחד - הפלסטינים. הם תכננו והם בנו. היום אנחנו אומרים: אנחנו עולים לזירה, אנחנו נילחם על שטחי C. אחרי עשרות שנים שלא בנו בית אחד בחברון, אמרתי לגופי הביטחון שהמדיניות שלנו היא בניה בחברון, ביהודה ושומרון ובארץ ישראל. וביצענו".

את דבריו חתם בנט עם פנייה לכחול לבן: "שנת 2020 היא שנה עם איומים גדולים אבל גם הזדמנויות גדולות. אסור לנו ללכת לבחירות שיביאו אותנו להחמצת שנת ההזדמנות 2020. מפה אני קורא לאנשי הקוקפיט: אל תובילו את המטוס הזה שנקרא מדינת ישראל להתרסקות. אמנם אני הפוליטיקאי עם האינטרס הגדול ביותר לבחירות כיוון שאשאר בתפקיד שר הביטחון, אבל אני קורא לבני גנץ, גבי אשכנזי, משה יעלון ויאיר לפיד - עזבו את הכל. אין לנו מדינה אחרת. בואו היום לנתניהו, שבו עד שיוצא עשן לבן. איווט ליברמן - חזור הביתה. זה הדבר הנכון למדינת ישראל".