כוחות משמר הגבול של משטרת ישראל הוזעקו היום (שני) למוקד התפרעויות אלימות באזור חברון, שכללו עשרות מתפרעים ומפגינים פלסטינים, אשר יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון במקום.

הלוחמים שהגיעו למקום עשו שימוש באמצעים שונים לפיזור הפגנות. במהלך ניסיון להדוף את המתפרעים ולפזרם מהאזור, הושלך בקבוק תבערה מצד המתפרעים לעבר פניו של קצין מג"ב שפעל במקום. 

הקצין לעברו נזרק הבקבוק לא נפגע ולא נזקק לטיפול רפואי בעקבות התקרית. לאחר האירוע, הצליחו לוחמי מג"ב לפזר את המתפרעים מהמקום, שחזר כעת לשגרה.

פגיעת בקבוק התבערה בלוחם מג"ב. צילום: רשתות ערביות

המהומות המדוברות מתרחשות בצל אירועים קודמים מהעת האחרונה שמעידים על התחממות בגדה לאחר פרסום "עסקת המאה". בשבוע שעבר, לאחר פרסום התכנית, החלו עימותים של פלסטינים עם כוחות הביטחון באזור עיזרייה ובאבו דיס במזרח ירושלים. בנוסף, דווח על נפגעים בפשיטה של מג"ב למסגד אל-אקצא לפנות בוקר. על פי הדיווחים, המשטרה השתמשה אז ברימוני הלם ובגז מדמיע לפיזור המפגינים.

במערכת הביטחון ובמשטרה החלו בהערכות להיקף גדול יותר של הפרות סדר פלסטיניות ביהודה ושומרון ובגבול רצועת עזה בעקבות פרסום התכנית של ממשל טראמפ, אולם לפי ההערכה שפרסמו גורמים רשמיים בשבוע שעבר, לא צפויה הסלמה שתצא מכלל שליטה.