כלי התקשורת בסוריה דיווחו כי ישראל תקפה הלילה (רביעי) מטרות בלטקיה ומסיאף שבצפון מערב המדינה. לפי הדיווחים, מערכות ההגנה האווירית הופעלו ופיצוצים נשמעו וכתוצאה מהתקיפה נהרג אדם אחד ושישה אחרים נפצעו. עוד דווח, כי בתקיפה נפגע מחסן חומרי פלסטיק אזרחי.

לפי הדיווחים שציטטו את צבא סוריה, מערכות ההגנה האווירית הופעלו בשעה 02:18 והצליחו ליירט "טילי אויב" בדרום-מערב לטקיה. בסוכנות הידיעות הרשמית "סאנ"א" דווח כי במחסן שנפגע פרצה שריפה שכובתה בהמשך על ידי צוותי כיבוי.

לפני כשבועיים דווח בסוריה כי ישראל תקפה מטרות סמוך לדמשק. מקור צבאי שצוטט ב"סאנ"א" אמר: "הצבא הישראלי שיגר טילים משטח רמת הגולן למספר מוקדים סמוך לדמשק. ארבעה חיילים נפצעו ונזק נגרם במקום".

זמן קצר לאחר מכן נשמעה אזעקת צבע אדום באבו בקינאת והפזורה הבדואית. מדובר באזור חריג, הנמצא סמוך לדימונה. כשעה לאחר מכן, דובר צה"ל הודיע כי הסיבה להפעלת ההתרעה היא שיגור טיל קרקע אוויר משטח סוריה לשטח ישראל.

בהודעה נכתב: "זוהה שיגור של טיל קרקע אוויר משטח סוריה לשטח ישראל, אשר נפל במרחב הנגב. בתגובה תקף צה״ל את הסוללה ששיגרה את הטיל וסוללות טילי קרקע אוויר נוספות במרחב הסורי". בהמשך ציינו בהודעה נוספת כי "מיירט הגנה אווירית שוגר לאחר זליגת ירי של טיל קרקע אוויר לעבר שטח ישראל. עדיין נבדק אם בוצע יירוט בפועל. הנושא מתוחקר". כמו כן, נשמעו במהלך הלילה קולות פיצוץ חריגים במקומות שונים בארץ.

דובר צה"ל תת אלוף הדי זילברמן אמר במהלך שיחה עם עיתונאים כי "היה ירי של טיל קרקע-אוויר, ככל הנראה מדגם אס-איי 5, שזלג לישראל ונפל בנגב", והדגיש: "הירי לא כוון לנקודה כזו או אחרת, הם ירו אותו על מטוסי חיל האוויר בגולן הסורי. הטווח של אס איי 5 הוא מאות קילומטרים". בהמשך השיחה הוא הדגיש כי "לא הייתה כל כוונה לפגיעה בדימונה".