על רקע ההסלמה בדרום, במערכת הביטחון לא נעתרים להצעות התיווך הזרות שהגיעו למועצה לביטחון לאומי דרך גורמים ערבים, והנחו את הצבא להמשיך ולתקוף ביתר שאת ברצועת עזה. עם זאת, מסתמן שכבר מחר בבוקר יחלו דיונים בישראל כיצד לממש את מנגנון הסיום להסלמה שהחלה לפני יממה במטח חריג לירושלים.

שר הביטחון, בני גנץ, אמר כי "כל המאמצים שלנו לצנן את המרחב בירושלים הגיעו לאן שהגיעו בסופו של דבר. חמאס פעל נגדנו ביום ירושלים לכיוון ירושלים, דבר שהוא לא קביל בדיוק כמו כל הפרת ריבונות מולנו. יצאנו למערכה שתחליטה לפגוע קשה מאוד נגד חמאס ואני מאמין שאפשר להשיג את זה".

בני גנץ (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)בני גנץ (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

"היקפי התקיפות של צה"ל גדולים. לכל חימוש יש כתובת. אנחנו נמשיך את התקיפות גם בשעות ובימים הקרובים. קשה להעריך כמה זמן זה יכול לקחת", אמר שר הביטחון. 

הדיווח בדבר התשובה השלילית הישראל לניסיונות הרגיעה, מגיעה על רקע דיווח ב"אלערביה", לפיו שר החוץ המצרי הודיע שמדינתו מקיימת מאמצים להרגיע את הרוחות עם ישראל, אך זו השיבה לה בשלילה. 

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, המשיך היום בשיחות עם מנהיגים ברחבי המזרח התיכון והעולם האסלאמי בניסיון לגייס אותם למאמצים לסיים את סבב האלימות הנוכחי ברצועת עזה ובירושלים. על פי לשכת הנשיאות באנקרה, ארדואן קיים שיחות טלפון עם אמיר קטאר שיח' תמים בין חאמד א-תאני, אמיר כוויית שיח' נוואף אל-אחמד א-ג'אבר, ומלך מלזיה הסולטן עבדאללה על "ההתקפות של ישראל נגד מסגד אל-אקצא והפלסטינים".

שיחות דומות התקיימו אתמול בין ארדואן לבין מלך ירדן עבדאללה השני, יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס וראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה.

בהודעה הטורקית נאמר כי ארדואן הביע באוזני המנהיגים את "החשיבות של המאמצים המשותפים לסיים את ההתקפות המרושעות של ישראל נגד מסגד אל-אקצא ונגד הפלסטינים ואת הצורך של הקהילה הבינלאומית לספק תגובה מוצקה ומרתיעה להתקפות האלה ולתמוך בפלסטין".