סבב הלחימה הנוכחי ברצועת עזה ממשיך לגבות קורבנות ועד כה פורסמו שמות חמישה בני אדם שנהרגו מהפגזות חמאס לשטח ישראל. ההרוגה האחרונה, לאה יום טוב בת ה-54, נהרגה הלילה (בין שלישי לרביעי) מפגיעה ישירה בביתה.

ילדיה של לאה, התראיינו הבוקר לתקשורת וסיפרו כי "שמענו את האזעקה וראינו שהן פועלות גם במערב ראשון לציון, ניסינו להתקשר לאמא והיה תפוס. ניסינו עוד פעם, ועוד פעם, והתחילו שמועות משכנים ברחוב, על זה שהייתה פגיעה והתנפצו חלונות. אנחנו הגענו לכאן כשכוחות ההצלה כבר היו במקום".

בניה של לאה המשיכו ואמרו: "מה הסיכויים שדבר כזה יקרה? אנחנו חיים במדינה שנופלים בה טילים, וזה לא משנה אם זה בראשון, בשדרות, בירושלים או בעוטף עזה והמחיר הוא שלנו באופן אישי, כבד מאוד. יש עוד משפחות שמשלמות כרגע מחיר כבד, אבל זה חלק מהמציאות שלנו וחלק מהחיים במדינה. למרות שכרגע אנחנו עוד לא מעכלים, אנו יכולים להגיד בצורה ברורה וחדה  'אנחנו נמשיך קדימה', גם אנחנו משפחת יום טוב וגם עם ישראל, למרות הקושי, הכאב והמחירים".

לאה יום טוב (צילום: באדיבות המשפחה)לאה יום טוב (צילום: באדיבות המשפחה)

מלבד לאה, נהרגו בסבב האחרון גם נלה גורביץ בת ה-52 וטהומיה סנטוש בת ה-32, שתיהן מפגיעות ישירות בעיר אשקלון.

טהומיה סנטוש שנהרגה מפגיעת הרקטה באשקלון (צילום: באדיבות המשפחה)טהומיה סנטוש שנהרגה מפגיעת הרקטה באשקלון (צילום: באדיבות המשפחה)


בנוסף, ח'ליל עווד בן ה-50, וביתו נדין בת ה-16 נהרגו במהלך הלילה מפגיעה ישירה בביתם שבלוד.

נדין ע'וואד בת ה-16 שנהרגה מפגיעה ישירה בלוד (צילום: באדיבות המשפחה)נדין ע'וואד בת ה-16 שנהרגה מפגיעה ישירה בלוד (צילום: באדיבות המשפחה)