לאחר הלילה המתוח בצפון, הבהיר הבוקר (שלישי) ראש הממשלה נפתלי בנט כי "לא נאפשר פגיעה בריבונות ישראל ובביטחון ישראל. מי שינסה לפגוע בנו - ישלם מחיר כואב בחזרה".

"אנחנו פועלים כל הזמן, יומם וליל, בכל הזירות, ונמשיך בכך. לבנון נמצאת על סף קריסה, כמו כל מדינה שאיראן מתבססת בה. אזרחיה נלקחו כבני ערובה של חמינאי ונסראללה לטובת אינטרסים איראניים", הוסיף בנט. "זה מצער - אך לא נקבל זליגה של המצב בלבנון לתוך ישראל".

שר הביטחון, בני גנץ, אמר מוקדם יותר כי "מי שנושא באחריות לירי הלילה היא מדינת לבנון שמאפשרת פעולות טרור משטחה". גנץ ציין עוד כי "מדינת ישראל תפעל מול כל איום על ריבונותה ואזרחיה ותגיב בהתאם לאינטרסים שלה, בזמן ובמקום הרלבנטיים".

הוא הצהיר כי "לא נאפשר למשבר החברתי, הכלכלי והפוליטי בלבנון להפוך לאיום ביטחוני על ישראל. אני קורא לקהילה הבינלאומית לפעול כדי להחזיר את היציבות ללבנון".

כאמור, שתי רקטות נורו הלילה משטח לבנון לעבר ישראל. מצה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים, וכי לוחמי כיפת ברזל יירטו את אחד מהם, והשיגור השני נפל בשטח פתוח.

שר הביטחון בני גנץ בביקור בגזרת גבול לבנון. צילום: טל עוז - משרד הביטחון

עוד נמסר כי בשלב זה אין הנחיות מיוחדות לעורף. בעקבות הירי נשמעו אזעקות צבע אדום בכמה יישובים באזור גדל הגבול עם לבנון בגליל המערבי, ובתגובה תקפו כוחות ארטילריים של צה"ל בשטח לבנון. לפי ההערכה, מאחורי הירי עומד ארגון פלסטיני.

מוקדם יותר במהלך הלילה, הטלוויזיה הסורית הממלכתית דיווחה כי "מערכות ההגנה האווירית יירטו מטרות עוינות בשמי המדינה" וטענה כי מדובר ב"תוקפנות ישראלית". סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה כי "מערכות ההגנה האווירית סיכלו את התוקפנות הישראלית". לפי הדיווחים, התקיפה התרחשה מדרום לעיר חאלב.

נפתלי בנט, יועז הנדל בטקס פריסת סיבים (צילום: ללא קרדיט)נפתלי בנט, יועז הנדל בטקס פריסת סיבים (צילום: ללא קרדיט)