טייס המטוס שביצע נחיתת חירום עם מטוס ה-F15 מוקדם יותר היום (שישי) לאחר זיהוי תקלה באחד מגלגלי המטוס, היה מעורב בעבר בתאונה דומה. 

על פי הדיווחים, בשנת 2005, הטייס ונווט בשירות סדיר נאלצו טוש מטוס קרב מסוג אף-16  במהלך נחיתה בבסיס רמת דוד בצפון הארץ.  השניים יצאו ללא פגע.  מפקד הבסיס דאז העריך כי אילו הטייס היה מעכב את ההחלטה לנטוש אפילו בחצי שניה, האירוע עלול היה להיגמר באסון. השניים נטשו את המטוס לאחר שגילו בעיה בחלק שמחזיק את אחד מגלגליו. המטוס המשיך במסלול והתהפך בסופו. 

כזכור, מוקדם יותר כאמור המטוס מסוג F-15 מסוג "רעם", בבסיס בדרום הארץ. הצוות, שהיה בעיצומו של טיסת אימון שגרתית, ניסה לטפל בתקלה, ולאחר שלא טופלה, ביצע נוהל נחיתת חירום מורכבת, ובסופו הנחית את המטוס על שניים מתוך שלושת גלגליו. 

"טרם הנחיתה, הצוות דיווח לבסיס אודות המקרה, וצוותי רפואה וחילוץ הוזנקו למקום", נמסר מדובר צה"ל. בחיל האוויר הדגישו כי לוחמי צוות האוויר נחתו בשלום, ופונו במצב קל וללא פגיעות לבית החולים על מנת לבצע בדיקות כלליות, כאמצעי זהירות. "למטוס נגרם נזק והוא נלקח לתחקור וטיפול בדרגי האחזקה. האירוע מתוחקר", נמסר עוד. בשל האירוע, מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הנחה על עוצר טיסות במערך הF-15, למעט פעילות מבצעית.