המינוי יתעכב? שר הביטחון בני גנץ נפגש הערב (שני) עם היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, על מנת לדון בין היתר באפשרות המשפטית לקדם את הליך מינוי הרמטכ"ל בעת הזו. 

בתוך כך, היועצת המשפטית מסרה כי "בהתאם להנחיית היועצת המשפטית לממשלה ועפ"י הכללים הנוגעים לפעולת הממשלה בתקופת בחירות,  הרי שבמהלך תקופת בחירות ככלל יש להימנע ממינוי משרות בכירות בפטור מלא מהליך תחרותי, כדוגמת המינוי לתפקיד ראש המטה הכללי של צה"ל, למעט מקרים בהם קיימת חיוניות באיוש מיידי של המשרה באופן קבוע ולא ניתן למצוא פתרון סביר והולם אחר".

"בפגישה סוכם כי משרד הביטחון יכין חוות דעת פרטנית, אשר תבחן את מכלול הנסיבות הרלוונטיות, ובתוך כך תציג את עמדתו המקצועית של משרד הביטחון ביחס לחיוניות קיום הליך המינוי בעת הזו. חוות הדעת תיבחן בידי היועצת המשפטית לממשלה", סיכמנה.

שר הביטחון בני גנץ (צילום: אבשלום ששוני)שר הביטחון בני גנץ (צילום: אבשלום ששוני)

כזכור, שר הביטחון התייחס בשבוע שעבר לפניית ראשי האופוזיציה ליועמ"שית בדרישה שתקפיא את האפשרות לבצע מינויים פוליטיים בתקופת ממשלת מעבר, בהם גם מינוי רמטכ"ל. על כך טען כי "התהליך הוא תהליך סדור, יציב, מאוד עמוק שנועד להבטיח רציפות בארגון המורכב ביותר שקיים במדינת ישראל. התהליך לא רק שהוא ארוך לכשעצמו הוא מוליד שרשרת אירועים שגם הם ארוכים".

"אני מציע להרחיק את הפוליטיקה מהדיון הזה, ולהתמקד בו בצורה עניינית. אני מתכוון ככל שיתאפשר, לקדם את ההליך. כך אני חושב נכון ואני מרשה לעצמי לומר שאין אדם בישראל שמכיר טוב ממני את המועמדים והיכולות ואת צרכי המערכת וידע להתאים את האיש הנכון מתוך מועמדים מצוינים למשימה. באשר לנתניהו - בכאב ובצער אני אומר שהוא מיצה את האמון הפוליטי שהיה ניתן לתת לו ולכן אין מה להוסיף", המשיך.