בעקבות מעצרו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי בגדה, שנעצר במהלך הלילה בין שני ושלישי, ראש הממשלה יאיר לפיד ערך אתמול הערכת מצב שבה הוחלטה על העלאת כוננות בדרום, כולל סגירת נתיבי הרכבת וחסימת כבישים. תא"ל (מיל') אמיר אביבי, בעברו סגן מפקד אוגדת עזה וכיום מנכ"ל תנועת 'הביטחוניסטים', שוחח הבוקר (רביעי) עם יואב מינץ בתוכנית 'קפאין' ברדיו צפון 104.5fm והביע את דעתו בנושא.

הכניסות והיציאות ליישובים בעוטף נחסמו, והתושבים זועמים: "אנחנו כלואים"

לדבריו, "חסימות הצירים בדרום יימשכו כל עוד ג'יהאד וחמאס מתכוונים לממש פיגוע ירי טילים נגד טנקים. כל ההתיישבות מיד מרדכי ועד דרומה לכיוון מצרים, כל ההתיישבות שעוטפת את עזה, יושבת על הכביש שהוא העורק הראשי של האזור. אז הג'יהאד עכשיו הוא נחוש לנקום על המעצר הזה, עכשיו השאלה היא מה תהיה הפעילות המבצעית. למעשה, אנחנו לומדים מכל הסיפור הזה שאם כל העוצמות של צה"ל - יש גם מגבלות. יש פה בעיה, החלטות מדיניות כאלה ואחרות קושרות את הידיים של צה"ל. חמאס וג'יהאד יכולים בכל רגע נתון לשבש את החיים של מאות אלפי אזרחים מאשקלון ועד חדרה".

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>> 

בהמשך, הוסיף: "כל מי שאומר שצה"ל חזק ויכול לוותר, אנו רואים שזה לא בדיוק ככה. אמנם צה"ל באמת חזק, אבל עם כל העוצמות, אין לו מענה לירי טילי נ"ט והמענה היחידי הוא מערכה קרקעית. אנו צריכים להבין את מגבלות הכוח, כי זו המציאות שאנו נמצאים בה. בכל מקום שבו אנו ממשמים את ריבונותנו ואת חופש הפעולה של צה"ל, אין לנו את הבעיה הזאת. אני לא חושב שצה"ל צריך להיכנס לעזה, כי ביצה שהפכה לחביתה לא תחזור להיות ביצה. יש לנו עכשיו מציאות אחרת וכדי להיכנס לעשה צריך לעשות מלחמה - ולצאת למלחמה זה לא דבר פשוט בכלל".