לוחמי הימ"מ, שב"כ וצה"ל פעלו היום (רביעי) בקסבה של שכם למעצר שלושה מבוקשים שמעורבים בתכנון וכוונה להוציא פיגועי ירי בטווח הזמן המיידי, וכן בפיגוע הירי שבו נהרג לוחם צה"ל סמל-ראשון עידו ברוך ז"ל ובפיגועים נוספים.

לפי דיווחים פלסטינים, במהלך הפעילות חוסלו כ-10 מחבלים וכ-97 נפצעו. בתגובה לכך, קבוצת הטרור "גוב האריות" הצהירה: "נכה בחזרה במדינת הכיבוש, הו אריות אלוהים, זוזו, זאבינו הבודדים, הגיע הזמן שנחיה בכבוד או נצטרף לשורות הקדושים. עם גודל הכאב שפקד את שכם, הכיבוש יבלע כאב כפול".

הותר לפרסום: סמ"ר עידו ברוך הוא החייל שנהרג בפיגוע סמוך לשבי שומרון

בחילופי אש שהתפתחו במרחב, חוסלו המבוקשים וחמושים נוספים. על פי דיווחים פלסטינים, כ-10 מחבלים חוסלו כ-97 פצועים ברמות שונות, חלקם נפגעו משאיפת עשן. אין נפגעים בקרב כוחותינו. הכוחות כיתרו את הבית בתרגולת סיר לחץ ובמהלכו נורה גם טיל נ"ט. במהלך הסגירה זוהה חשוד שמנסה לברוח מהחלון ונורה על ידי הכוחות. 

לאחר שהם לא נענו לקריאות לצאת, המבנה קרס על המחבלים. על פי דיווחים פלסטינים, המבוקשים הודיעו באמצעות הודעות טקסט למקורביהם, כי הם מוכנים "למות כשאהידים ורק לא ליפול לידיהם של הציונים".

מפקד פלוגה בסיירת גולני, רב סרן י, על הפעילות בשכם (צילום: דובר צה"ל)

מצה"ל נמסר כי המחבלים שחוסלו הם אחד מראשי קבוצת הטרור 'גוב האריות', חוסאם אסלים, שביצע פיגועי ירי ומטען וכן שליח את רוצחי החייל עידו ברוך ז״ל אשר נעצרו בשבוע שעבר ע״י כוחות הביטחון. פעיל ג׳יהאד אסלאמי מחמד עא פתאח אשר ביצע פיגועי ירי לעבר כוחות צבא בשטחי יהודה ושומרון. ופעיל מראשי קבוצת הטרור 'גוב האריות' וליד דחיל אשר ביצע ירי לעבר כוחות צבא. בחיפוש שביצעו הכוחות במבנה בו שהו, נתפסו שני נשקים ותחמושת.

עימותים בשכם (צילום: REUTERS/Raneen Sawafta)
עימותים בשכם (צילום: REUTERS/Raneen Sawafta)

גורם צבאי בכיר התייחס לפעילות ואמר: "חומרי הבערה כבר כאן באמת באמת צריך רק גפרור. אם החוליות היו מצליחות לבצע פיגועים שאנחנו מצליחים לסכל היו מתממשים היינו יכולים כבר להיות בהסלמה ולכן חשוב להמשיך לבצע את המעצרים בשטח. אנחנו נערכים לפיגועי נקמה. לא בקשנו תגבורי כוחות יש לנו מספיק".