חברת הכנסת טלי גוטליב (ליכוד) שוחחה היום (שלישי) עם אודי סגל וענת דוידוב בתוכניתם ב-103fm ופתחה בתחושותיה על הרפורמה המשפטית, עם האזהרה שכבר התריעה - סופה של הרפורמה המשפטית.

לוין מתנגד בחריפות להצעת הפשרה החדשה: "אי אפשר להסכים לה"
תרגיל הרדמה קלאסי: המניעים של נתניהו להצעת הפשרה ברורים

בפתח הראיון אמרה: "אני לא רוצה להגיד 'אמרתי לכם', אבל אני אמרתי לכם. אני רואה למרחוק, ברוך השם. אני רק אומרת לכם שאני לא מתכוונת ולא התכוונתי מעולם לשחק את המשחק הפוליטי באופן הרגיל שלו. ואם אני רואה משהו אני אומר אותו. אמרתי לפני חמישה חודשים - נתניהו החליט שהרפורמה מתה, היא לא על השולחן. קיבלתם לזה אלף רמזים בכך שהוא שלח את רון דרמר לאהרן ברק, לא פחות ולא יותר, מי שחותר תחתינו ועוזר לבית המשפט העליון לחרוג מסמכותו ולהתערב בחוקי יסוד, ומה לא".

"אבל מה שמפריע לי אצל נתניהו, כמו שאמרתי בישיבת הסיעה שהודלפה, תפסיקו לשקר את הציבור", המשיכה לתקוף. "מותר לנתניהו כראש ממשלה לשקול שיקולי רוחב ולהחליט 'אין רפורמה, נקודה', צא לציבור ותאמר את זה. הציבור סומך עליך ואם החלטת ככה אפשר להתווכח על זה".

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>>

"ככל שדעתי נשמעת, אין צורך בכלום אם ההסכמה היא בסיסי להכל", הוסיפה. "אני לא זוכרת אם אני צריכה להסכים לאופוזיציה או שהקואליציה דאז הביאה לי את הסכם הגז אפילו לבחירה. אבל אני אומרת, מה שקורה פה זה כלום. זו לא רפורמה ולא שום דבר. הסתיימו להם הימים שבהם נתניהו מכתיב בצורה טוטאלית הכל, זה נגמר. אוני אומרת את זה בעצב ובצער וכואב לי על מפגיני הימין ופעילי הימין שזרעו להם חול בעיניים ואמרו להם 'בואו להפגנת המיליון, בואו להפגנה כזאת', כשלי היה ברור שהרפורמה לא על השולחן. ולכן אני אומרת לכם כאן, ואמרתי את זה מספיק, זה לא יקרה, הרפורמה לא תתקדם, בין אם תהיה הסכמה או לא תהיה הסכמה". 

"אני לא מתכוונת לעשות כלום. החקיקה הזאת היא כלום. אם ירצו לבקש ממני לדוגמא רוב של שבעה מתוך תשעה למינוי שופטים, אין בעיה, בשמחה, כי זה עוזר לקואליציה. אחרי שנתניהו ודרעי הובילו למהלך שקארין אלהרר נבחרה". 

"אני רק מבהירה - אי אפשר לחוקק חוק יסוד שלא נחוקק משהו שנה וחצי כי זו בדיוק טענת השמאל, שאנחנו משתמשים, או חלילה חברי כנסת עלולים להשתמש בכותרת של 'חוק יסוד' לחקיקה שאינה חוק יסוד. לא צריך לעשות על זה חקיקה, פשוט מצהירים על זה וזהו". 

"אני מאמינה לנתניהו, אמרתי לכם כמה וכמה פעמים, נתניהו הוא מדינאי מצוין, הוא כלכלן מצוין - במערכת המשפט הוא לא יכול לגעת, גם לא מבין בה, גם לא מבין את הכוח של השליטות הנסתרת של מערכת המשפט, הוא גם חושש ממנה. הוא נפגע מהמערכת מאוד, הוא נרדף על ידי המערכת, ולכן אני מבינה למה הוא לא יכול לטפל בה. הרפורמה לא נמצאת, דרך אגב לא יקודם פה כלום, בטח שלא צריך לחוקק משהו שקובע ששנה וחצי לא יחוקק חוק, כשנתניהו לא רוצה לחוקק משהו", הוסיפה.

טלי גוטליב: "הרפורמה נפטרה, אין לי כל כוונה להיכנס לוועדת חוקה". צילום: ערוץ הכנסת

כאשר נאמר לה שבזכות נתניהו היא בכנסת, השיבה: "ממש לא. נתניהו אגב, בין השאר תודה רבה שהוא קיצר לי פז"ם בהחלטת נשיאות, אבל מי שהצביע לי זה לא דיל של אף אחד. 10,890 הצביעו לי והקפיצו אותי למשבצת האישה הראשונה לפני נשים נוספות שהתמודדו בפריימריז. ואגב, נתניהו, שלא ישכח, שלוש שנים שהקדשתי לילות כימים לשינוי דעת קהל והוכחת רדיפה זדונית פוליטית במשפט שלו".

"אני רוצה להבהיר את הדבר הבא, נתניהו משחק על הראש של יריב לוין, ואני אומרת את זה בצער רב, הצהירה. "הוא גילה שיש מצב שהבייס הימני רואה בו ממשיך פוטנציאלי, ולכן כל מה שאתם רואים פה זה ניסיון להחליש את יריב לוין. להחליש את כוחו, מאוד פשוט. עכשיו אתם רואים למה אני לא משחקת את המשחק הפוליטי? מי שמתאים להנהיג צריך להנהיג, וצריך לומר את הדברים האלה. ואני אומרת שוב ושוב, אידיאולוגיה, ערכים ואמת הן לא מילים גסות. מותר לימין לצפות למשילות של ימין, חבל שלא הקשיבו בקולי". 

"הרי ברור שכשאני אומרת 'צה"ל והשב"כ עושים טובות והנחות למחבלים', אנחנו מדברים על הקצונה הבחירה שחדרה לשורות הצבא שמאפשר למחבלים לגדול בתוך בתי הסוהר ולהוות פצצות זמן מתקתקות מסוכנות", התייחסה לאמרתה משבוע שעבר. "ועוד דוגמא שראיתי אתמול והתחלחלתי, כתבה איומה, שמדברת שרה ביהודה שומרון שמבצעים מעשים נפשעים, כי נורא קשה לשרת ביהודה ושומרון. על זה אני מדברת, וחלילה לא פוגעת, לא בחיילים ולא במפקדים. הקצונה הבכירה של צה"ל, כן כן, צמרת צהל, מטמיעה רעיונות שמאל מסוכנים מאוד, זו מטרה שמקדשת מבחינתם כל אמצעי". 

בסיום הראיון אמרה: "אני לא מחפשת שיחבבו אותי, אני על זמן שאול, מחויבת לאמת, מחויבת לערכים שלי, לאידיאולוגיה, כל זמן שאני בכנסת. מי שיחליט שאני מתאימה לליכוד ולאמון הבחורים זה הבוחרים. אין לי פקוד אחד בליכוד. מפלגת הליכוד היא איננה מפלגת מרכז, אני שייכת למפלגת ימין, תמיד אהיה. ואני מחויבת ומחוילת לדבר אחד בלבד וזה עם ישראל. נבחר ציבור הוא על זמן שאול, כדאי לו לזכור את זה". 

סייעה בהכנת הכתבה: נויה חסון 103fm