מועצת הביטחון של האו"ם אישרה הלילה (בין רביעי לחמישי) ברוב קולות את ההחלטה הקוראת להפוגות מספר ימים בלחימה ברצועת עזה, לצד דרישה לשחרור כל החטופים שמוחזקים בשבי. ארצות הברית לא הטילה וטו על נוסח ההצעה.

לקראת סוף שבוע קריטי: אלו הקווים האדומים של ישראל במו"מ על החטופים
לקראת פעולה נרחבת באזור? צה"ל קרא לתושבי דרום הרצועה להתפנות מבתיהם | דיווח פלסטיני

שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן הגיב להחלטה: "החלטת המועצה מנותקת מהמציאות ולא תהיה לה שום משמעות בפועל - ישראל ממילא פועלת לפי החוק הבינ״ל ואילו מחבלי החמאס כלל לא יקראו את ההחלטה ולא יפעלו לפיה. מצער שהמועצה ממשיכה להתעלם, לא לגנות או אפילו להזכיר את הטבח שביצע חמאס ב-7.10 ואשר הוביל למלחמה בעזה. זה מביש. האסטרטגיה של חמאס היא לדרדר במכוון את המצב ההומניטרי ברצועה ולהגדיל את מספר הנפגעים הפלסטינים כדי להפעיל את האו״ם ואת מועצת הביטחון בניסיון לבלום את ישראל. זה לא יקרה. ישראל תמשיך לפעול עד להשמדת חמאס והחזרת החטופים".

גלעד ארדן יוצא מעצרת האו"ם. ללא קרדיט (צילום :ללא קרדיט)

בנוסף, גם משרד הביטחון הגיב להחלטה: "ישראל קוראת למועצת הביטחון ולקהילה הבינלאומית לעמוד בתוקף על שחרור כל החטופים הישראלים במהירות כפי שההחלטה קובעת. ישראל מצפה ממועצת הביטחון לגנות את החמאס בצורה חד משמעית ולהתייחס לצורך לייצר מציאות ביטחונית אחרת בעזה. אין מקום להפוגות הומניטריות ממושכות כל עוד 239 חטופים נמצאים בידי מחבלי החמאס".