חבר הכנסת משה סעדה התראיין הבוקר (שלישי) ב-103FM, והתייחס לפסיקת בג"ץ שביטלה את החוק שאושר בכנסת, בסוגיית עילת הסבירות. "איך החיילים מקבלים את זה? הבן שלי נמצא עכשיו בעזה, בחאן יונס, בטנק, בגשם, בבוץ, עם אנשים עם דעות שונות, והוא יעשה את הכול וילחם כדי להציל אותם. אמרתי שצריך להתעסק בשני דברים, במלחמה ובשיקום העוטף, ולא בשום דבר אחר ולא בכספים קואליציוניים", ציין. 

חסר תקדים: בג"ץ פסל את ביטול עילת הסבירות
לאחר שפירקה את המדינה לגורמים: הממשלה המופרעת מובילה למהפכה שנייה | בן כספית

עוד הוסיף כי "אחדות היא מצרך נדיר, היא הדלק של הטנק. כשאתה מבין את המשמעות של אחדות, שאנחנו במלחמה, זה לא זמן לפסק דין שהוא משסע, מפלג. כאיש שבא מהמערכת, זה המקרה הקלאסי שבית משפט מציע מתווה פשרה. "בית המשפט ביום ביומו מציע הצעות פשרה כדי לייצר את הצדק, גם במקרה הזה זו הייתה אחריות של בית המשפט. הוא יודע שאנחנו במצב מלחמה, הוא יודע את הצורך של האחדות, וכמה הוא קריטי לניצחון שלנו והשמדת החמאס. בית המשפט בתוכו הוא חלוק. יש שם שני צדדים".

מה אתם צריכים לעשות עכשיו? הקואליציה צריכה לכבד את פסק הדין?
"אני קודם כל חושב שאנחנו עכשיו במצב של לחימה, אנחנו צריכים לדאוג לאחדות בעם. גם אמרתי את זה לפני המלחמה, שמעל כל הרפורמה הזו זה העם, מרקם החיים בחברה הישראלית. אני אומר את זה ביתר שאת היום. אסור לנו לאפשר לזה לקרות. אני אומר לך, החובה שלנו לכבד פסיקות. החובה שלנו לייצר עכשיו שיח, ביום שאחרי, שיח מחבר, מאחד, שלא מתייחס לאחר כסכנה קיומית כמו האמירה של השופט בר און. היא אומרת 'סכנה קיומית' ומקבילה את זה לטבח, זה מראה לנו את המצב של בית המשפט. החובה שלנו לתקן את הדברים האלה. 

יש תקומה לרפורמה?
"הרפורמה זו אידיאולוגיה, ואידיאולוגיה היא רוח והיא חזקה. בע"ה אנחנו נגשים אותה, ואני מדייק את זה, אך ורק בהסכמה רחבה, כי מעל הרפורמה יש את העם, את האחדות בחברה הישראלית. רפורמה צריכה להיות בהסכמה רחבה, ואני חושב שהדברים שקורים גורמים לציבור להתפכח, גם בעניין המדיני מול הפלסטינים, וגם בעניין הזה. לראות את בית המשפט פוסק ברוב של קול אחד החלטה שהיא בעייתית משפטית מלמדת את הציבור שהציבור כולו צריך להתפכח. בהסכמות רחבות לעשות את השינוי המתבקש".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm