אילון לוי, לשעבר חבר בכיר במטה ההסברה, התראיין אמש (שישי) ב"אולפן שישי" בערוץ 12, לראשונה מאז שהושעה מתפקידו – שאליו לא חזר. "אחרי ששמעתי פה, אצלכם, את הדיווח על הכוונות להדיח אותי ומשלא הגיעה הודעה חדשה אחרי שהושעיתי, החלטתי שאני לוקח את צוות המתנדבים שעובדים איתי מתחילת המלחמה, ומקימים יוזמת הסברה עצמאית בתמיכת משרד התפוצות והתורמים", אמר לוי.

"מטשטשים אחריות": המזכיר הכללי גוטרש באמירה מקוממת נוספת נגד ישראל
"רשלנות פושעת": שורדת השואה מחכה לנכדה החטוף ומשתפת בחשש הגדול

בהמשך סיפר לוי: "הדיווח הזה לא הפיל אותי מהכיסא. הגיעו אליי פה ושם, ואמרו: 'תדע שיש אי שביעות רצון בלשכה של ראש הממשלה', אבל זה לא הגיע ממקום רשמי, אז לא ידעתי כמה לייחס לזה חשיבות ואמינות".

כמה שבועות אחרי שהפך לוי לחבר בכיר במטה ההסברה, מתברר ללשכת ראש הממשלה ולרעייתו שרה נתניהו עד כמה לוי היה פעיל במחאות נגד המהפכה המשפטית. התמונות שלו משתתף בהפגנות מופיעות עדיין ברשת, הוא לא הסיר אותן משם גם לאחר שנכנס לתפקידן המסביר הלאומי.

אל תגידו לא ידענו - הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

בנימין נתניהו במסר לאיראן (צילום: דוברות ראש הממשלה)

מתחילה מסכת לחצים כבדה ביותר על אנשי מערך ההסברה הלאומי כדי שיזיזו את אילון לוי. בשלב הראשון צומצמה כמות ההופעות שלו, ואותו ציוץ שבו ענה לשר החוץ הבריטי, הוא פשוט תקלה שנוצלה כדי להזיז אותו מהתפקיד.

"אף אחד לא אמר לי כלום במשרד ראש הממשלה או במערך ההסברה, והאמת שהדיווח הזה הפתיע אותי", אמר לוי בריאיון. "כששמעתי את הדיווח הזה על אשת ראש הממשלה, זה היה אחרי שכבר התראיינתי ודיברתי על ההפגנות, ואמרתי שהייתה ישראל של לפני 7 באוקטובר ויש ישראל של אחרי".

על הציוץ שעורר סערה מול בריטניה, והביא להשעייתו מהתפקיד שאליו לא חזר, אמר לוי כי "מה שאני אמרתי זה היה אמת. זאת היתה השקפה של המדיניות הישראלית, שלפיה אין מגבלות קיבולת במעברים ושאם רוצים לשלוח יותר סיוע אנחנו נאפשר לה להיכנס, אני יכול לקבל אולי את זה שהיתה פה הפרה קלה של הפרוטוקול הדיפלומטי, כי בכל זאת דובר לא אמור לענות בטוויטר לשר החוץ". עם זאת, הוא הדגיש כי הוא לא ראה את מכתב התלונה שהתקבל נגדו מהבריטים, וכי הוא לא מודע למהות התלונה נגדו.